Заступник міністра фінансів США обговорить вихід РФ із зернової угоди під час візиту до Кенії та Сомалі 

Поділитися
Заступник міністра фінансів США обговорить вихід РФ із зернової угоди під час візиту до Кенії та Сомалі  © unsplash/sincerelydavidcohen
Нельсон наголосить, що вихід Москви із Чорноморської зернової ініціативи завдасть шкоди країнам Африки.  

Високопоставлений чиновник Міністерства фінансів США під час візиту до Кенії і Сомалі обговорить вихід РФ із зернової угоди. Про це повідомляє Reuters

Візит заступника міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браяна Нельсона цього тижня відбувається в той час, коли президент Росії Владімір Путін готується прийняти африканських лідерів у Санкт-Петербурзі в четвер і п'ятницю 27-28 липня і обіцяє їм російське зерно "на заміну українському". 

Нельсон підкреслить зусилля Вашингтона щодо сприяння експорту російського зерна і добрив, а також наголосить, що вихід Москви з Чорноморської зернової угоди завдасть шкоди африканським державам.

"Він підкреслить винятки з американських санкцій, які завжди дозволяли безперервний потік продовольчих і сільськогосподарських операцій", - заявив речник Мінфіну про поїздку Нельсона.

Друга поїздка Нельсона до Африки на посаді заступника міністра і його перша поїздка до Східної Африки слідує за візитами кількох високопосадовців адміністрації президента США Джо Байдена на континент цього року.

Нельсон також обговорить посилення боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, оскільки Мінфін США прагне зміцнити свій потенціал на континенті. 

У центрі уваги також буде активізація партнерства для посилення регіональної безпеки, в тому числі для боротьби з Ісламською державою і бойовиками “Аль-Шабаб”.   

Нельсон обговорить шляхи співпраці з урядами щодо боротьби з незаконними фінансовими потоками, пов'язаними з кризами у регіоні, як, наприклад, в Судані, де з початку бойових дій у квітні було вбито понад 1100 людей і понад три мільйони були змушені покинути свої домівки.

13 липня глава Кремля Владімір Путін пригрозив виходом із зернової угоди, заявивши, що РФ готова повернутися, коли ООН виконає всі умови щодо Росії. 17 липня Росія заявила, що не продовжить участь у зерновій угоді. Захід розкритикував дії Кремля.

Наразі українська влада розробляє варіанти дій, щоб зберегти роль глобального гаранта продовольчої безпеки, захистити морські виходи на світовий ринок і забезпечити робочі місця для українців у портах та аграрній сфері.

Урожай-2023 значно менший. Проте трейдерів цікавить максимальний експорт зерна. Аргумент — більш як сім мільйонів українців перебувають поза межами Батьківщини. Хоч би не вийшло так, як минулоріч, коли масово вивозили зерно за понад удвічі меншою за світову ціною. Ці питання порушує Лариса Гук у статті «Врожай-2023: чи вистачить Україні хліба і що не так із цінами».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі