WSJ: Трамп сказав Макрону і Зеленському що хотів би, щоб європейські війська були присутні в Україні

Поділитися
WSJ: Трамп сказав Макрону і Зеленському що хотів би, щоб європейські війська були присутні в Україні © Getty Images
За його словами, нагляд за припиненням вогню має бути роботою Європи.

Вперше починають вимальовуватися контури початкових зусиль новообраного президента Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні, які він доклав під час свого візиту до Європи минулого тижня. Головний висновок: Європі доведеться взяти на себе більшу частину тягаря підтримки Києва, надавши, зокрема, війська для нагляду за припиненням вогню і зброю для стримування Росії. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.

"На зустрічі в Парижі 7 грудня Трамп сказав президенту України Володимиру Зеленському та президенту Франції Еммануелю Макрону, що він не підтримує членство України в НАТО, але хоче бачити сильну, добре озброєну Україну після будь-якого припинення бойових дій", – зазначають чиновники, які були присутні на переговорах.

Співрозмовники також передають слова Трампа про те, що Європа повинна відігравати головну роль у захисті та підтримці України, і що він хоче, щоб європейські війська, присутні в Україні.

Він також не виключив підтримки домовленостей з боку США, хоча американські війська не будуть задіяні.

Трамп також підштовхнув європейців зробити більше, щоб змусити китайців натиснути на Кремль, щоб покласти край війні, повідомила людина, поінформована про зустріч. Вони обговорили можливість використання тарифів щодо Китаю як розмінної монети, якщо Пекін не погодиться на це.

Він давно заявляв, що хоче якнайшвидше покласти край трирічній війні, але публічно не повідомляв подробиць про те, як він планує цього досягти. Європейські чиновники кажуть, що в розмовах після виборів новообраний президент переважно ставив запитання і з'ясовував погляди на конфлікт, і що, на їхню думку, він не сформував чіткого плану, що робити.

Деякі радники Трампа приватно вітали нещодавнє рішення адміністрації Байдена надати Україні зброю, яка може досягти глибше вглиб Росії, вважаючи, що це дасть новій адміністрації важелі впливу на Росію, щоб підштовхнути її до переговорів. Але Трамп розкритикував цей крок.

"Я категорично не згоден з відправкою ракет на сотні миль вглиб Росії. Найнебезпечніше зараз те, що відбувається, коли Зеленський вирішив, зі схвалення, як я припускаю, президента, почати стріляти ракетами по РФ", – сказав республіканець у статті, опублікованій в четвер, коли Time назвав його Людиною року 2024 року.  

У виданні нагадали, що дискусії щодо розміщення європейських військ на території України все ще перебувають на ранній стадії, з кількома невирішеними питаннями, зокрема, які європейські країни будуть залучені, кількість військ, роль Вашингтона у підтримці домовленостей і чи погодиться Росія на угоду із залученням військ з країн НАТО.

Однак те, що почалося як тихі дискусії між британськими та французькими чиновниками про таку можливість, розширилося, включивши Трампа, Зеленського та інші європейські уряди, за словами людей, поінформованих про дискусії.

"Зеленський і Україна хотіли б укласти угоду і зупинити божевілля. Повинно бути негайно припинено вогонь і розпочато переговори", – написав обраний президент США на своїй платформі Truth Social після зустрічі в Парижі.

Офіційні особи підкреслюють, що будь-які європейські війська на місцях будуть частиною спеціальних миротворчих сил або сил зі спостереження за припиненням вогню і не будуть операцією НАТО.

У лютому Еммануель Макрон висував ідею, що Європа може ввести війська в Україну після дискусій між європейськими лідерами в Парижі, хоча він і не уточнив, на яких умовах це може бути зроблено. Тоді ця ідея була відкинута Берліном і НАТО, але наполягання Трампа на припиненні вогню відродило дискусії.

Досі існують численні сумніви щодо цієї ідеї. Європейські уряди, ймовірно, з обережністю ставитимуться до загрози того, що вони будуть змушені протистояти порушенню Росією режиму припинення вогню. Французькі офіційні особи чітко дали зрозуміти, що ця ідея потребуватиме певної підтримки з боку США, і неясно, чи розглядатиме адміністрація Трампа таку можливість. Неясно, чи зможуть європейські країни виділити війська або отримати політичну підтримку для участі в операції.

У матеріалі наголошують, що передусім, Кремль може заперечувати проти будь-якого плану, який передбачає присутність військ країн НАТО в Україні. Раніше цього року Путін заявляв, що європейські розмови про введення військових Альянсу в Україну під час війни "підвищують реальну загрозу ядерного конфлікту".

Водночас, український лідер неодноразово заявляв, що єдиною надійною гарантією безпеки для України є членство в НАТО, але він давно визнав, що це станеться не раніше, ніж закінчиться війна. Однак в останні тижні, коли Трамп наполягає на швидкому припиненні бойових дій, Зеленський почав змінювати свою позицію, вказуючи на те, що він буде відкритий до переговорів з Росією на тлі запрошення НАТО до вступу України до альянсу в майбутньому.

Напередодні президент також привітав пропозицію Макрона ввести війська на територію України.

"Київ повинен мати чітке розуміння того, коли Україна приєднається до ЄС і коли стане членом НАТО. Розуміючи наше майбутнє, такі гарантії були б дуже ефективними", – додав він.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі