Військові США та Китаю провели перші переговори з 2021 року

Поділитися
Військові США та Китаю провели перші переговори з 2021 року © 24 канал
Зустрічі знаменують покращення комунікацій за кілька днів до виборів на Тайвані.

Військові посадовці США та Китаю провели перші офіційні переговори за понад два роки, пише The Financial Times. Вашингтон і Пекін виконують укладену в листопаді  президентами Джо Байденом і Сі Цзіньпіном  домовленість.

У Пентагоні повідомили, що цього тижня високопосадовці оборонного відомства провели два дні дискусій, які стали першими переговорами щодо координації оборонної політики з моменту попередньої взаємодії у 2021 році.

Майкл Чейз, заступник помічника міністра оборони з питань політики Китаю, вів переговори з генерал-майором Сун Яньчао, заступником директора офісу Центральної військової комісії Китаю з питань міжнародного військового співробітництва. У Пентагоні заявили, що Чейз підкреслив важливість підтримки зв’язку між військовими, «для того, щоб запобігти переростанню конкуренції в конфлікт». Він також висловив занепокоєння з приводу того, що Китай переслідує філіппінські судна в Південно-Китайському морі.

Переговори в понеділок і вівторок відбулися за кілька днів до проведення президентських виборів у Тайвані. США спостерігають за тим, як Народно-визвольна армія відреагує на результати голосування на Тайвані, на який претендує Пекін.

У 2022 році Китай відмовився відновити переговори на знак протесту після того, як тодішня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі відвідала Тайвань. Сі погодився відновити переговори під час зустрічі на вищому рівні з Байденом у листопаді, намагаючись стабілізувати відносини. США наголосили на необхідності переговорів, особливо через стурбованість щодо того, як китайські винищувачі взаємодіють із літаками США та союзників, що виконують місії спостереження над Південно-Китайським морем.

Напередодні саміту Байдена і Сі у Сан-Франциско Пентагон заявив, що за попередні два роки китайські винищувачі здійснили кілька сотень повітряних перехоплень літаків США та їх союзників.

Китай критикує США за здійснення місій спостереження вздовж і вниз по його узбережжю, однак Пентагон відкидає це і наголошує, що його літаки-розвідники літають у міжнародному повітряному просторі законно.  

Однєю з позитивних ознак є те, що адмірал Джон Аквіліно, голова Індійсько-тихоокеанського командування США, минулого місяця заявив, що Китай після саміту, схоже, скоротив небезпечні повітряні маневри. Виступаючи в Токіо, він сказав, що це буде «неймовірним позитивним результатом», якщо ситуація зберігатиметься. 

Представник Індійсько-Тихоокеанського командування заявив, що Китай не вдавався до будь-якої примусової або ризикованої поведінки в повітрі протягом кількох тижнів після виступу Аквіліно в Токіо.

Напередодні зустрічі війькових, яка відбулася у Вашингтоні, представник оборонного відомства США заявив, що відновлення діалогу є важливим, однак Пентагон чітко бачить виклики.

Переговори частково спрямовані на визначення графіку бойових дій між військовими до кінця року. 

«Мета США полягає в тому, щоб мати більш стійку взаємодію з Народно-визвольною армією, щоб зменшити ризик нещасних випадків, уникнути неправильного сприйняття та посилити комунікацію у кризових ситуаціях», — сказала Бонні Глейзер, експерт з Китаю Німецького фонду Маршалла.

Міністр оборони США Ллойд Остін на оборонному форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі в травні минулого року потиснув руку своєму тодішньому китайському колезі Лі Шанфу. Однак Китай відмовився організувати реальну зустріч, оскільки США не зняли санкції проти нього.

У жовтні Сі усунув Лі у зв'язку з корупційним розслідуванням, і посада залишалася відкритою до призначення Дун Цзюня, колишнього керівника ВМС Китаю, у грудні. Це призначення прокладає шлях до можливої зустрічі з Остіном цього року. У грудні генерал Чарльз Браун, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, провів свою першу телефонну розмову зі своїм китайським колегою генералом Лю Чженлі, що стало ще однією ознакою покращення зв’язку між двома військовими.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі