У Білому домі розповіли про підсумки зустрічі Байдена і Сі Цзіньпіна: згадали і про Україну

Поділитися
У Білому домі розповіли про підсумки зустрічі Байдена і Сі Цзіньпіна: згадали і про Україну © Getty Images
Американський і китайський лідери погодилися, що у ядерній війні не буде переможця, тому її не можна починати.

Під час сьогоднішньої зустрічі в Індонезії лідери США і Китаю обмінялися поглядами на ключові регіональні і глобальні виклики. Зокрема, президент Джо Байден підняв питання жорстокої війни Росії проти України, а також безвідповідальних російських погроз застосувати ядерну зброю.

Про це йдеться в прес-релізі Білого дому за підсумками зустрічі лідерів країн перед самітом G20.

«Президент Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін повторили свою згоду з тим, що ядерна війна ніколи не повинна початися, тому що у ній неможливо перемогти, а також підкреслили свій протест проти застосування або погроз застосувати ядерну зброю в Україні», - йдеться в тексті Білого дому.

Також американський президент висловив занепокоєння провокативною поведінкою КНДР, зауваживши, що всі учасники міжнародної спільноти зацікавлені в тому, щоб заохотити Пхеньян поводитися відповідально. При цьому, Байден підкреслив тверді зобов’язання США захистити союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Крім цього президент США пояснив китайському лідеру, що його країна продовжить конкурувати з Китаєм, інвестуючи в джерела сили вдома і в спільні зусилля з союзниками і партнерами по всьому світі. Він також наголосив, що це змагання не повинно перерости в конфлікт. Тому США і Китай повинні відповідально підійди до конкуренції між ними і зберігати канали комунікації відкритими. Лідери обговорили важливість розробки принципів, які будуть сприяти досягненню цих цілей.

Президент Байден також наголосив, що США і Китай повинні співпрацювати у вирішенні міжнародних викликів, таких як зміна клімату, глобальна макроекономічна стабільність включно з ослабленням боргового навантаження, охорона здоров’я і забезпечення продовольчої безпеки. Тому що саме цього від них очікує міжнародна спільнота.

Президент США також висловив занепокоєння щодо китайських практик в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі і Гонконзі, а також в сфері прав людини загалом. Щодо Тайваню він «детально доніс», що американська політика «єдиного Китаю» не змінилася. І США виступають проти будь-яких односторонніх спроб будь-якої сторони змінити статус-кво. Світ зацікавлений в збереженні миру і стабільності в Тайванській протоці.

В прес-релізі йдеться, що Байден і Сі Цзіньпін погодилися, що Держсекретар Ентоні Блінкен відвідає Китай для продовження їхньої дискусії.

Нагадаємо, що ще перед зустріччю Вашингтон і Пекін посилали сигнали про своє бажання покращити відносини. Зокрема, Сі Цзіньпін в кінці жовтня заявив, що готовий працювати зі США для взаємної вигоди. Лідер Китаю висловив переконання, що країни повинні зміцнювати співпрацю заради стабільності у світі.

Однак, як пише видання Washington Post, кожна зі сторін бачить це покращення по-різному. США хочуть уникнути найгіршого, тобто спалаху відкритого конфлікту між країнами. У свою чергу, Китай не хоче робити перший крок і очікує, що його зробить американська сторона. 18 місяців тому Пекін представив дипломатам США список скарг і вимог. Ключові з них - Вашингтон не повинен «шкодити» суверенним претензіям Китаю на Тайвань, не підривати китайську політичну систему і не перешкоджати китайським діям в Південно-Китайському морі. Американське видання пише, що ця китайська позиція не змінилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі