В Індонезії триває перша зустріч лідерів США і Китаю. Це перша особиста розмова Джо Байдена з Сі Цзіньпіном відколи американський президент обійняв свою посаду. І вона проходить в критичний момент для обох лідерів, - пише CNN.
Ще більше консолідувавши свою владу під час з’їзду Компартії минулого місяця, Сі Цзіньпін сів за стіл переговорів як наймогутніший лідер Китаю з часів Мао Цзедуна. У свою чергу, Байден приїхав в Індонезію після кращих, ніж очікувалося, результатів Демократичної партії на середньострокових виборах в США. Очікується, що демократи збережуть контроль над Сенатом.
«На зустрічі ставки високі. У світі, який намагається оговтатися від вторгнення Росії в Україну, пандемії COVID-19 і кліматичних змін, дві наймогутніші держави повинні працювати разом, як ніколи, щоб відновити стабільність замість посилення напруги на лініях глобальних розломів», - пише CNN.
Втім, видання зауважує, що очікування від зустрічі Байдена і Сі Цзіньпіна низькі. США і Китай застрягли в протистоянні великих держав і розходяться в поглядах на кожну велику проблему: від Тайваню, російської війни проти України, КНДР і обміну технологіями до формування світового порядку.
«Напевне, єдиною точкою дотику, яку поділяють обидві сторони, стали їхні обмежені надії щодо результатів цієї зустрічі», - пояснює американське видання.
Високопоставлений представник Білого дому в минулий четвер сказав, що Байден хоче використати переговори для «створення фундаменту» для відносин з Китаєм. Іншими словами, американський президент хоче не допустити, щоб ситуація скотилася до відкритого конфлікту. Головна мета сьогоднішньої зустрічі Байдена і Сі Цзіньпіна - це не досягти домовленостей чи якихось результатів. Лідери США і Китаю не будуть виступати зі спільною заявою після розмови. Але вони хочуть краще зрозуміти пріоритети один одного і скоротити ризик виникнення прорахунків, - сказав CNN американський чиновник.
Пекін перед зустріччю посилав схожі сигнали. Представник Міністерства закордонних справ КНР в понеділок сказав, що Китай сподівається на здатність обох країн «належним чином вирішити розбіжності, просувати взаємовигідну співпрацю, а також уникнути непорозумінь і прорахунків».