Кандидат у президенти Тайваню від керівної Демократичної прогресивної партії Лай Чінте звинуватив Китай у безпрецедентному масштабі втручання у вибори на острові. Про це повідомляє FT.
"Китай втручається щоразу, коли на Тайвані проходять вибори, але цього разу це найсерйозніше втручання, яке ми коли-небудь бачили. Неважливо, чи це пропаганда або військове залякування, когнітивна війна або фейкові новини, вони використовують все це", - заявив Лай, який наразі є віце-президентом острова.
Китай уже давно намагається заохочувати Тайвань до “возз'єднання”. Уряд нинішнього президента острова Цай Інвень часто звинувачував Пекін у втручанні у вибори. Але висловлювання Лая були найгострішими на тлі наближення чергового голосування.
Лай змагається з колишнім суперником Хоу Юй-і з опозиційної партії Гоміньдан, який більш відкритий до компромісів з Китаєм, і Ко Вень-цзе з Тайванської народної партії, який має потужну підтримку серед молоді.
Лай нагадав, що Пекін зображає голосування на Тайвані як вибір між миром і війною, намагаючись забезпечити обрання більш прихильного до Китаю уряду.
"Якщо це втручання буде успішним, то Тайвань обиратиме не президента, а главу виконавчої влади, він стане схожим на Гонконг", - заявив Лай.
Його коментарі пролунали менш ніж через тиждень після того, як незалежний кандидат на парламентських виборах, які також відбудуться в 13 січня, Ма Чі-Вей була затримана за звинуваченням у тому, що вона нібито отримала фінансування від Комуністичної партії Китаю для своєї виборчої кампанії.
Також повідомлялося, що місцеві китайські органи влади приймали тайванських чиновників нижчого рівня з оплатою всіх витрат на поїздки. Крім того, острів заявляв, що під час виборчої кампанії було зламано кілька акаунтів у соціальних мережах з метою поширення фейкових новин, які походили з китайських джерел. Тайбей також критикує часті маневри китайських військових поблизу вод і повітряного простору Тайваню.
Раніше високопоставлений китайський чиновник закликав народ Тайваню зробити "правильний вибір", описавши голосування як вибір між миром і війною, процвітанням і занепадом.
Тайвань перебуває у стані підвищеної готовності через військову і політичну активність Пекіна напередодні президентських і парламентських виборів.