В чому полягає момент істини Америки щодо України? — FT

Поділитися
Республіканці стоять перед жорстким вибором: допомогти Зеленському або присягнути Трампу.

Марджорі Тейлор Ґрін, одна з найзатятіших проросійських республіканців погрожує лідеру своєї партії Майку Джонсону, якщо він спробує ухвалити рішення про фінансування України. Її погроза не безпідставна. Джонсон так само зацікавлений у тому, щоб залишитися спікером, як і у питанні допомоги України. Його шлях до найменшого опору — відступити. 

Саме таку пораду дають Україні лідери республіканців, попри дедалі наполегливіші заперечення союзників. Показово, що Джонсон відмовився зустрітися з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Кемероном під час його останньої поїздки до Вашингтона цього тижня, пише Financial Times.

Деякі республіканці, як і раніше, хочуть постачати Україні зброю. Але вони в меншості. Праві республіканці ставляться до України як до ворога, а до Росії як до друга. Визначати цю позицію як ізоляціоністську неправильно. Вона активно проросійська. Майкл Вотлі, призначений Трампом співголова Республіканського національного комітету, відкрито називає Україну ворогом.

Проросійський інтервенціонізм правих республіканців має двосторонній характер. Кетрін Белтон, авторка книги "Люди Путіна: Як КДБ повернув Росію, а потім взявся за Захід" повідомила цього тижня, що російські фабрики "тролів" надають республіканцям Ґрін свої тези. Крім того, історики порівнюють Трампа з пронацистським рухом Чарльза Ліндберга "Америка перш за все" на початку 1940-х років. Різниця в тому, що Ліндбергу не вдалося наблизитися до Білого дому. Друге можливе президентство Трампа змінить зовнішню політику США на користь Владіміра Путіна.

"Все це ставить Джонсона, випадкового спікера, у безвиграшну ситуацію. Різниця між підтримкою України чи Росії так само важлива для майбутнього американської демократії, як і для європейської безпеки", — пише Financial Times.

Джонсон з лютого блокував сенатський законопроєкт щодо допомоги Україні, а 20 березня пообіцяв "перевести увагу" на питання фінансування партнерів і "не зволікати". Різка зміна Джонсона має мало спільного із заявленими ним причинами. США цілком можуть дозволити собі продовжувати фінансувати Україну.

Європа витратила на Україну більше, ніж США, вважає Financial Times. Вашингтон може легко заплатити за посилення охорони мексиканського кордону й озброїти Україну.

Найближчими днями Джонсон представить те, що, безсумнівно, стане останнім шансом Конгресу цього року підтримати Україну. Джонсон сподівається виділити допомогу Україні, не будучи затаврованим як зрадник політичного руху MAGA (Зробімо Америку великою знову). Насправді перед ним стоїть простий вибір: допомогти Зеленському або догодити Трампу. Зробити й те, і інше неможливо.

Про те чи є надія розблокувати допомогу Україні в США читайте в статті Олександра Хара "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі