Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон цього тижня стоїть перед моментом істини щодо допомоги Україні – він готується ухвалити рішення про те, як надати давно запитувану допомогу.
Питання України заважало Джонсону працювати на найвищій посаді в Палаті представників і може викликати сумніви в його здатності керувати, зазначає The HILL.
Джонсон місяцями заявляв, що Палата представників розгляне питання іноземної допомоги в належний час, відсуваючи терміни – і відкладаючи розгляд цього політично гострого питання – на інші обов'язкові питання, такі як державне фінансування. Але після спікер скоротив графік, оголосивши, що Палата представників розгляне питання допомоги Україні «одразу після» двотижневих великодніх канікул.
Оскільки нижня палата знову збереться 9 квітня, вся увага прикута до Джонсона, щоб побачити, яку гру він поведе, оскільки офіційні особи в США і за кордоном б'ють на сполох з приводу виснаження ресурсів України у війні з Росією. Окремим фактором є погрози з боку законодавиці Марджорі Тейлор Грін, яка обіцяє провести голосування про відставку Джонсона, якщо він винесе питання допомоги Україні на розгляд.
«Я не думаю, що йому щось загрожує», – заявив голова Комітету з питань розвідки Палати представників республіканець Майк Тернер, відповідаючи на запитання, чи варто Джонсону турбуватися про загрозу з боку Грін.
«Я думаю, що те, про що люди говорили, – це фракція хаосу, ті особи, які шукають уваги до себе і намагаються зупинити всю важливу роботу в Конгресі, тепер розглядаються як просто деструктивні», – додав він.
Нагадаємо, Джонсон, який заблокував сенатський пакет військової допомоги Україні на 61 млрд доларів, пообіцяв поставити питання фінансування України на голосування «після Великодня». Йшлося про обіцянку поставити на голосування законопроєкт республіканців з Палати представників, а не сенатський, чого вимагає Білий дім та прихильники України у Конгресі з обох партій та обох палат.
Джонсон з лютого блокує сенатський законопроєкт щодо допомоги Україні, а 20 березня пообіцяв «перевести увагу» на питання фінансування партнерів і «не зволікати».
Щодо обіцянок Джонсона – ще у листопаді він заявляв про «відчуття невідкладності» у питанні виділення коштів на потреби України у війні з Росією. «Я думаю, що все це відбудеться найближчими днями. Я впевнений і оптимістично налаштований, що ми зможемо це зробити», казав спікер більше, ніж чотири місяці тому.