Команда Байдена непублічно веде переговори зі спікером Палати представників щодо допомоги Україні — Politico

Поділитися
Команда Байдена непублічно веде переговори зі спікером Палати представників щодо допомоги Україні — Politico © EPA-EFE/SHAWN THEW
Байден і його помічники утримуються від агресивної критики на адресу Джонсона. 

Помічники президента США Джо Байдена в приватному порядку працюють “за лаштунками”, щоб спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон зміг винести на голосування пакет допомоги Україні на 60 мільярдів доларів. Про це повідомляє Politico.

За словами двох чиновників адміністрації, Білий дім підтримував контакт з офісом Джонсона щодо допомоги Україні протягом двотижневих канікул у Конгресі. І хоча Байден публічно тиснув на республіканців у Палаті представників, щоб ті ухвалили пакет допомоги Україні, він і його команда утрималися від агресивної критики на адресу спікера. Замість цього команда Байдена намагалася дати Джонсону простір для маневру на тлі розбіжностей у лавах Республіканської партії.

Попри розчарування повільними темпами роботи в Палаті представників щодо питання України, представники адміністрації Байдена сподіваються: їхній підхід може призвести до того, що Конгрес почне працювати над пакетом допомоги пізніше цього місяця.

Як виглядатиме цей остаточний пакет, залишається незрозумілим. Білий дім не надав жодних офіційних коментарів після заяв Джонсона про можливість перетворити частину допомоги Україні на позику або використати близько 300 мільярдів доларів заарештованих російських активів. 

Білий дім навмисно не коментує те, чи вважає він такі ідеї життєздатними та чи можуть вони бути втілені в остаточну угоду.

Зрештою, основна увага зосереджена на тому, щоб переконати Джонсона в нагальності надання допомоги Україні.

Джонсон зіштовхнувся з розбіжностями у лавах республіканців, частина з яких підтримує допомогу Україні, а частина — проти. Крім того, ультраправі представники партії вже погрожують відправити спікера у відставку.

Протягом декількох тижнів представники адміністрації публічно стверджували, що найпростіший шлях вперед - це винесення на голосування в Палаті представників ухваленого в Сенаті законопроєкту про допомогу Україні. Навіть деякі республіканці визнають, що законопроєкт буде схвалено, якщо йому дадуть шанс. 

В адміністрації Байдена стверджують, що внесення поправок до законопроєкту, підтриманого Сенатом, лише відтермінує надання допомоги, враховуючи час, необхідний для розробки документа в Палаті представників, його проходження через цю палату, а потім повернення зміненого законопроєкту до Сенату.

Але вони також не відкидають думки, що Джонсону, можливо, доведеться знайти якесь прикриття, щоб винести схвалений Сенатом пакет допомоги на розгляд Палати представників - чи то видимість політичної перемоги, чи то просто впевненість у тому, що, якщо він покладатиметься на голоси демократів при схваленні документа, це не коштуватиме йому втрати посади. Джонсон чітко дав зрозуміти, що Палата представників не збирається просто підтримати законопроєкт Сенату. Це залишає лише одне реалістичне рішення: законопроєкт може бути змінений.

Раніше повідомлялося, що Палата представників може не проголосувати за допомогу Україні (проєкт Джонсона) до середини квітня, оскільки спікер намагається задовольнити вимоги всіх республіканців. 

Про перспективи допомоги Києву від Штатів розповідав Олександр Хара у статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі