У США сенатори хочуть заборонити будь-якому президенту країни ухвалювати рішення про вихід із НАТО

Поділитися
У США сенатори хочуть заборонити будь-якому президенту країни ухвалювати рішення про вихід із НАТО © dw.com
Відповідний законопроект неодноразово виносився на розгляд останніми роками.

У США сенатори-демократи і республіканці відновили зусилля, спрямовані на те, щоб заблокувати можливість для будь-якого президента Штатів ухвалювати рішення про вихід із НАТО. Про це повідомляє Reuters.

Спільна резолюція, з якою ознайомилося Reuters, є новим кроком Конгресу, спрямованим на те, щоб запобігти виходу країни з Альянсу без схвалення Сенату.

"Президент не може призупиняти, припиняти, денонсувати або виходити з Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року, окрім як за порадою і згодою Сенату, за умови, що дві третини присутніх сенаторів згодні з цим, або відповідно до закону Конгресу", - йдеться в документі.

Серед головних авторів - сенатор-демократ Тім Кейн і сенатор-республіканець Марко Рубіо.

Законопроект неодноразово виносився на розгляд в останні роки, в тому числі за часів колишнього президента-республіканця Дональда Трампа, який висловлював бажання про вихід США з Альянсу.

Законопроект ще не пройшов повний розгляд у Сенаті, але помічник Кейна зазначив, що минулого року він отримав підтримку комітету із закордонних справ. Зважаючи на війну РФ проти України та розширення НАТО, прихильники цього законопроекту очікують сильнішої підтримки, ніж будь-коли.

Нинішній президент демократ Джо Байден був рішучим прихильником НАТО, підтримуючи розширення Альянсу і співпрацюючи з іншими країнами блоку, особливо у відповідь на російське вторгнення в Україну. 

У Вільнюсі завершився дводенний саміт НАТО. Його, зокрема, відвідав і Байден. Однією з головних тем була війна РФ проти України. 

Але чи відчинили для українців двері до Альянсу, якщо й дозволили обійти ПДЧ? Про досягнення й невдачі саміту для нашої країни — в статті Володимира Кравченка «Чи стала Україна ближчою до НАТО?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі