Губернатор Північної Дакоти республіканець Даг Бургум оголосив у понеділок, 4 грудня, що зупиняє свою президентську кампанію після того, як не зміг здобути підтримку виборців. Про це повідомляє CNN.
"Наше рішення балотуватися в президенти було продиктоване глибокою турботою про кожного американця і місією відновити довіру до американського лідерства і наших демократичних інститутів", - йдеться в заяві республіканця.
Бургум зосередив свою кампанію на економіці, енергетиці та національній безпеці, а також попередив, що Китай є "загрозою № 1" для США. Він спирався на те, що походить із маленького містечка і на свій бізнес-досвід колишнього генерального директора компанії з розробки програмного забезпечення та керівника Microsoft Business Solutions.
Бургум вклав мільйони доларів у передвиборчу кампанію, щоб здобути підтримку своєї кандидатури. Але йому не вистачало впізнаваності порівняно з суперниками, а виступи на перших двох дебатах не змогли підвищити авторитет.
Він не пройшов кваліфікацію для участі у третіх республіканських дебатах, оскільки не зміг подолати прохідний бар'єр, і навряд чи зможе пройти кваліфікацію для участі у четвертих дебатах, які відбудуться цього тижня в Алабамі.
Протягом усієї кампанії Бургум уникав критики колишнього президента США Дональда Трампа, який залишається головним претендентом на участь від Республіканської партії на виборах 2024 року. Раніше Бургум заявляв, що не розглядає можливість стати партнером Трампа в передвиборчих перегонах.
Він не підтримав жодного кандидата, оголосивши, що припиняє свою президентську кампанію.
Аналітики вважають, що можливість повернення Трампа до влади у США не можна відкидати, оскільки він має досить широку підтримку, про що неодноразово свідчили опитування громадської думки. Чинний президент США Джо Байден розглядає Трампа та його прибічників загрозою для демократії в США.
Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу? Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної “У США є прихильники Путіна. Що про них потрібно знати”.