Кандидати на ключові посади в адміністрації Трампа готуються до слухань у Сенаті

Поділитися
Кандидати на ключові посади в адміністрації Трампа готуються до слухань у Сенаті © EPA-EFE/WILL OLIVER
Сенат повинен затвердити призначення.

Номінанти обраного президента США Дональда Трампа на ключові посади в новій адміністрації почнуть давати свідчення в Сенаті вже наступного тижня — республіканці поспішають сформувати новий кабінет одразу після інавгурації 20 січня, повідомляє Bloomberg.

Кілька кандидатур, запропонованих Трампом, викликали здивування на Капітолійському пагорбі, серед яких колишній ведучий Fox News Піт Гегсет на посаду глави Пентагону та антивакцинатор Роберт Ф. Кеннеді-молодший на посаду міністра охорони здоров'я і соціальних служб.

Обидва претенденти наразі “обходять” сенаторів, намагаючись заручитися підтримкою республіканців, які матимуть більшість із 53 місцями. Якщо всі демократи об'єднаються проти одного з кандидатів, знадобиться лише чотири “перебіжчики” з Республіканської партії, щоб провалити голосування за відповідне призначення.

Усі претенденти будуть опитані щодо їхнього минулого та кваліфікації для очікуваних посад — це частина стандартної процедури перевірки перед тим, як сенатори почнуть голосувати за затвердження кандидатур.

Гегсет дасть свідчення перед сенатським комітетом у справах збройних сил 14 січня — на тлі звинувачень у сексуальному насильстві, зловживанні алкоголем та неефективному управлінні ветеранськими організаціями. Сам претендент заперечує ці звинувачення.

Республіканська сенаторка Джоні Ернст — ветеран і жертва зґвалтування, має ключове значення для затвердження кандидатури Гегсета. Після зустрічі з претендентом на посаду глави Пентагону минулого місяця Ернст опублікувала заяву, в якій сказала, що їхня розмова була “обнадійливою” і вона з нетерпінням чекає “справедливого” слухання про затвердження кандидатури.

Також Axios пише, що демократи в Сенаті намагаються відкласти слухання щодо затвердження колишньої представниці Демократичної партії Тулсі Габбард на посаду глави Нацрозвідки США. Республіканці ж звинувачують демократів у “політичних іграх”.

Габбард під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну виправдовувала Москву і звинувачувала Київ у розробці зброї масового знищення в біолабораторіях. У 2022 році Центр протидії дезінформації при РНБО України заявляв, що Габбард вже кілька років працює на іноземну аудиторію за гроші Кремля.

Раніше ZN.UA зібрало список ключових претендентів на посади в новій адміністрації Трампа. А детальніше про те, що треба знати про команду Трампа, розповідав експосол України в Штатах Олег Шамшур

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі