У США законодавці занепокоєні проблемами з перевіркою претендентів на посади в адміністрації Трампа

Поділитися
У США законодавці занепокоєні проблемами з перевіркою претендентів на посади в адміністрації Трампа © EPA/ WILL OLIVER
З'являється дедалі більше суперечливих моментів. 

Сенатори готуються розглянути кандидатури, запропоновані новообраним президентом США республіканцем Дональдом Трампом на посади в його адміністрації. І законодавцям, можливо, доведеться робити це без усталеного елемента процесу затвердження призначень — перевірки ФБР, повідомляє AP.

Перехідна команда Трампа досі не підписала необхідні документи з Білим домом або Міністерством юстиції, які б дозволили ФБР перевіряти кадровий вибір новообраного президента як для отримання допуску до державної таємниці, так і для дотримання звичайних стандартів Сенату щодо затвердження кандидатур.

Це означає, що Сенат можуть попросити проголосувати за кандидатів Трампа без звичної ретельної перевірки, яка має на меті виявити потенційні особисті проблеми, кримінальне минуле чи інші “червоні прапорці”, які можуть поставити під сумнів придатність того чи іншого кандидата до роботи на посаді. Вже зараз виникають питання щодо низки суперечливих моментів, пов'язаних з деякими людьми, яких Трамп хоче бачити в своїй адміністрації.

“Існують цілком реальні зобов'язання в питанні безпеки”, - сказав юрист Ден Меєр.

Йдеться про підписання відповідного документа, згідно з яким президент - в цьому випадку майбутній - подає запити на перевірку біографічних даних претендентів на посади, а ФБР зобов'язується інформувати Білий дім про будь-яку негативну інформацію, виявлену під час цього процесу.

Але цей документ ще не підписаний, а перехідна команда Трампа покладається на внутрішніх помічників кампанії, союзницькі групи та зовнішні юридичні фірми в питанні кадрових перевірок. Трамп роками ставився до керівництва ФБР з підозрою, частково через розслідування російського втручання у вибори, яке “затьмарило” його перший термін на посаді президента США, а останнім часом — через розслідування ФБР проти нього щодо зберігання секретних документів і спроб скасувати результати виборів 2020 року.

Представник Міністерства юстиції США заявив у середу, 20 листопада, що наразі тривають переговори з перехідною командою новообраного президента щодо підписання відповідного документа.

“Ми готові проводити брифінги для перехідної команди щодо нашої діяльності та обов'язків, а також розглядати запити на отримання допуску до державної таємниці для тих, кому буде потрібен доступ до інформації з питань національної безпеки”, - йдеться в заяві відомства.

Для тих призначенців, чия робота передбачає наявність допуску до державної таємниці, зазвичай необхідна перевірка біографічних даних. Але як тільки Трамп вступить на посаду 20 січня 2025 року, він може просто наказати, щоб ці люди отримали допуск до державної таємниці, як він, згідно з повідомленнями, зробив для свого зятя Джареда Кушнера під час першого терміну.

“Президент очолює систему кадрової безпеки. Директор національної розвідки є його виконавчим агентом у цьому питанні. Президент може видати указ, і він може змінити систему безпеки за дві секунди. Це все в його руках”, - пояснив Маєр.

Лідери Республіканської партії в Сенаті заявили, що розпочнуть слухання щодо затвердження кандидатур, як тільки новий Конгрес збереться 3 січня.

Законодавці, однак, скаржаться на недостатню перевірку кандидатур, які їм пропонують розглянути. Це питання набуває особливої актуальності з огляду на сумнівне минуле деяких претендентів на ключові посади, запропонованих Трампом.

Зокрема, претендент на посаду генерального прокурора, колишній конгресмен Метт Гетц став об'єктом розслідування комісії з етики Палати представників за звинуваченнями у сексуальних зловживаннях, незаконному вживанні наркотиків, а також отриманні "неналежних подарунків".

Тим часом телеведучого Fox News Піта Гегсета, якого Трамп запропонував на посаду міністра оборони, підозрювали в сексуальному насильстві у 2017 році після виступу на республіканському заході в Каліфорнії. Однак після розслідування йому не було висунуто звинувачень.

Демократи теж демонструють зацікавленість у ретельному вивченні потенційних проблемних питань.

Також в аналітиків викликало занепокоєння потенційне призначення колишньої конгресвумен від Демократичної партії Тулсі Габбард на посаду директора національної розвідки, через її заяви з критикою України та підтримкою Росії, а також таємні зустрічі з сирійським диктатором Башаром Асадом — близьким союзником Росії та Ірану. У 2022 році Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляв, що Габбард вже кілька років працює на іноземну аудиторію за гроші Кремля. 

ZN.UA зібрало список оголошених на цей момент претендентів на ключові посади в адміністрації новообраного президента США. 

Чого очікувати від другого терміну Трампа в Білому домі, прогнозував експосол України в США Олег Шамшур.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі