Дональд Трамп випереджає Рона ДеСантіса майже на 40 відсоткових пунктів у перегонах за номінацію на посаду президента США від Республіканської партії, навіть після відмови від участі у дебатах із потенційними кандидатами від республіканців, згідно з опитуванням Reuters/Ipsos.
Опитування показало, що половина респондентів-республіканців, які стежили за першими партійними дебатами в середу, 23 серпня, були більш відкритими до підтримки ДеСантіса - хороша новина для кампанії, яка робить ставку на те, що ця подія підвищить його популярність після літнього падіння рейтингу в опитуваннях громадської думки.
Але опитування також показало, що ДеСантіс залишається на далекому другому місці з 13% підтримки республіканських респондентів, тоді як Трамп має 52%, що дещо вище, ніж 47%, які він отримав в опитуванні Reuters/Ipsos на початку серпня.
Дводенне опитування зібрало відповіді онлайн від 1004 дорослих американців, включаючи 347 республіканців по всій країні.
ДеСантіс і сім інших республіканських кандидатів взяли участь у дебатах у Мілуокі, в той час як заздалегідь записане інтерв'ю Трампа з консервативним коментатором Такером Карлсоном, розміщене одночасно на платформі X, раніше відомій як Twitter, мало на меті відвернути увагу глядачів.
Перед дебатами Трамп заявив, що не бачить політичної вигоди від участі в них, враховуючи його величезну перевагу в опитуваннях громадської думки, попри звинувачення в чотирьох окремих кримінальних справах. Результати опитування Reuters/Ipsos, схоже, це підтвердили.
Хоча ДеСантіс був у центрі дебатів, його затьмарив протягом більшої частини бурхливого двогодинного заходу підприємець Вівек Рамасвамі, який вступив у суперечку з колишнім послом в ООН Ніккі Хейлі та іншими кандидатами.
Тим не менш, близько половини республіканських респондентів заявили, що вони, швидше за все, підтримають ДеСантіса, виходячи з того, що чули про дебати. Приблизно четверо з десяти республіканців сказали, що, швидше за все, підтримають Рамасвамі або Хейлі, виходячи з дебатів.
Однак багато хто ще не встиг стати прихильним до Рамасвамі та Хейлі настільки, щоб сказати про підтримку їхніх кандидатур. Лише 5% республіканців заявили, що повністю підтримують Рамасвамі, і лише 4% підтримали Хейлі, що є аналогічним показником до дебатів.
Колишнього віце-президента Майка Пенса підтримували 6% республіканців, але лише кожен п'ятий республіканець, який стежив за дебатами, сказав, що тепер вони більш відкриті до його підтримки.
Близько 59% опитаних республіканців стежили за дебатами, з них 19% сказали, що дивилися їх у прямому ефірі, а решта - дивилися відеозаписи або бачили випуски новин про них. 41% сказали, що нічого не бачили і не чули про дебати.
У гіпотетичному двобої між президентом Джо Байденом і Трампом більшій групі респондентів, включаючи демократів і незалежних, було поставлено запитання, кого б вони обрали, якби вибори президента відбувалися сьогодні.
Трамп отримав 38% проти 32% Байдена. Решта сказали, що не впевнені, не голосуватимуть або обрали б когось іншого.
В обвинуваченнях, які одне за одним висувають проти Дональда Трампа, вже можна й заплутатися. Але експрезидент США не здається, сподіваючись знову ввійти до Білого дому 2024 року й помилувати самого себе. Однак нове обвинувачення, пред’явлене основному республіканському кандидату, може перекреслити ці плани. «Чим загрожує Трампу новий суд у Джорджії?» — пише Анна Бродські-Кроткіна.