США завершили пошук уламків китайського аеростата, тепер займаються їх аналізом

Поділитися
США завершили пошук уламків китайського аеростата, тепер займаються їх аналізом © unsplash/sincerelydavidcohen
Уламки повітряної кулі прямують до лабораторії ФБР.

Військові США заявили, що успішно завершили роботи зі збору датчиків та інших уламків китайського аеростата для спостереження, збитого американським винищувачем 4 лютого, і тепер слідчі аналізують його «нутрощі». Про це повідомляє Reuters.

Пошуки уламків двох із трьох інших об'єктів, збитих після цього, також завершилися, йдеться в заяві Північного командування збройних сил США.

Уламки китайської повітряної кулі прямують до лабораторії ФБР у Вірджинії для аналізу.

«Це значна кількість (знайдених матеріалів), включаючи структуру корисного навантаження, а також деяку електроніку і оптику, і все це зараз знаходиться в лабораторії ФБР у Квантіко», - сказав речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Кірбі додав, що Сполучені Штати вже багато дізналися про повітряну кулю, спостерігаючи за нею, коли вона пролітала над країною.

«Ми вважаємо, що дізнаємося ще більше, коли зазирнемо всередину і побачимо, як вона працює і на що здатна», - сказав він на брифінгу в Білому домі.

Американські військові заявили, що кораблі ВМС і берегової охорони, які моніторили море протягом майже двох тижнів, покинули цей район.

«Повітряний і морський периметри безпеки були зняті», - йдеться в заяві Північного командування.

Американські військові вважають, що зібрали всі основні датчики і електроніку китайського аеростата, а також великі частини його конструкції - елементи, які можуть допомогти співробітникам контррозвідки визначити, як Пекін міг збирати і передавати інформацію.

Інцидент зі шпигунською повітряною кулею викликав обурення у Вашингтоні і змусив американських військових шукати в небі інші об'єкти, які не потрапляли на радари. Північне командування збройних сил здійснило безпрецедентні три збиття непізнаних «об'єктів».

Пізніше військові заявили, що пошукові операції двох з цих об'єктів завершилися, «не виявивши жодних уламків».

«Американські військові, федеральні агентства і канадські партнери проводили систематичні пошуки в кожному районі, використовуючи різноманітні можливості, включаючи повітряні знімки і датчики, наземні датчики і перевірки, а також підземне сканування, і не виявили уламків», - йдеться в повідомленні.

Інцидент з китайською повітряною кулею змусив Державного секретаря США Ентоні Блінкена відкласти запланований на початок цього місяця візит до Пекіна та ще більше погіршив напружені відносини між Вашингтоном і Пекіном.

Поїздка Блінкена повинна була стати першим візитом держсекретаря США до Китаю за останні п'ять років і розглядалася обома сторонами як можливість стабілізувати відносини. Відтоді американські чиновники розглядають можливість зустрічі між Блінкеном і головним китайським дипломатом Ван І в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

Віце-президент США Камала Харріс, яка також перебуває в Мюнхені на конференції, виступила на захист дій адміністрації США щодо інциденту з повітряною кулею і збиття трьох інших об'єктів.

«Китайський аеростат потрібно було збити, тому що ми були впевнені, що він використовувався Китаєм для шпигунства за американцями. Ми будемо дотримуватися нашого бачення того, якими мають бути відносини між Китаєм і Сполученими Штатами», - сказала Харріс.

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідника навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту.

Представники американської розвідки вважають, що збитий над США китайський шпигунський аеростат є частиною широкої програми спостереження, яку проводять військові Китаю. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі