США стежили за збитим аеростатом Китаю протягом тижня від його запуску з острова Хайнань — WP 

Поділитися
США стежили за збитим аеростатом Китаю протягом тижня від його запуску з острова Хайнань — WP  © pixabay/mohamed_hassan
За словами джерел WP, Вашингтон вивчає ймовірність того, що аеростат міг опинитися у США випадково.

США відстежували збитий згодом аеростат Китаю з моменту його запуску з острова Хайнань, пише The Washington Post.

Коли наприкінці минулого місяця китайська повітряна куля-шпигун перетнула американський повітряний простір, військові і розвідувальні відомства США відстежували її майже тиждень, спостерігаючи за тим, як вона злетіла зі своєї бази на острові Хайнань поблизу південного узбережжя Китаю.

Американські спостерігачі бачили, як куля вийшла на траєкторію польоту. Вона, ймовірно, мала пролетіти над островом Гуам. Але десь на цьому східному маршруті апарат несподівано повернув на північ, за словами кількох американських чиновників, які заявили, що аналітики зараз вивчають можливість того, що Китай не мав наміру проникати на континентальну частину США за допомогою свого апарата повітряного спостереження.

За словами чиновників, які говорили на умовах анонімності, куля пролетіла над Алеутськими островами біля Аляски за тисячі миль від Гуаму, потім дрейфувала над Канадою, де зіткнулася з сильним вітром, який, схоже, штовхнув її на південь, вглиб континентальної частини США. Американський винищувач збив повітряну кулю біля узбережжя Південної Кароліни 4 лютого, через тиждень після того, як вона перетнула Аляску.

Цей новий звіт свідчить про те, що міжнародна криза, яка спричинила загострення напруженості у відносинах між Вашингтоном і Пекіном, могла бути, принаймні частково, результатом помилки.

Тим часом Білий дім заявив, що три інші об'єкти, збиті над Північною Америкою минулого тижня, можливо, не становили загрози національній безпеці, провівши, мабуть, найчіткіше розмежування між цими «літаючими аномаліями» і підозрюваною шпигунською кулею. Джон Кірбі, координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій, заявив журналістам, що розвідувальне співтовариство США не відкидає можливості того, що ці три літальні апарати належали комерційній організації або дослідницькій установі і тому були «нешкідливими».

За словами офіційних осіб, Народно-визвольна армія Китаю і раніше запускала шпигунські повітряні кулі над Гуамом, а також над Гаваями для спостереження за американськими військовими об'єктами. Але багатоденний політ над континентальною частиною Сполучених Штатів був незвичним, і це викликало плутанину в китайському уряді, оскільки дипломати намагалися поширити версію про те, що куля збилася з курсу під час збору метеорологічних даних, заявили американські офіційні особи.

Розвідка та військові відомства США відстежували кулю, коли вона стартувала з острова Хайнань. Аналітики розвідки не впевнені, чи було це відхилення навмисним чи випадковим, але вважають, що аеростат призначався для спостереження, найімовірніше, за військовими об'єктами США в Тихому океані. У будь-якому випадку, вторгнення в повітряний простір США було великою помилкою Китаю, що спричинило політичну і дипломатичну напругу, а також більш ретельне вивчення Сполученими Штатами і їхніми союзниками можливостей Пекіна з повітряного шпигунства.

Перетин повітряного простору США був порушенням суверенітету, а зупинка над ядерними об'єктами в Монтані не була випадковістю, заявили офіційні особи, що підвищує ймовірність того, що навіть якщо куля випадково пролетіла над материковою частиною США, Пекін, ймовірно, вирішив скористатися можливістю і спробувати зібрати розвідувальну інформацію.

За словами офіційних осіб, цей інцидент став лише останнім свідченням того, наскільки цілеспрямовано Китай розширює свої можливості спостереження - від передових супутникових технологій до повітряних куль.

Повітряна куля була запущена в рамках програми, яку частково виконують ВПС армії Китаю, і, за словами офіційних осіб, її міг збити з курсу сильний вітер. Аналітики все ще очікують на отримання корисного вантажу кулі.

«Ці повітряні кулі надають обмежені додаткові можливості іншим розвідувальним платформам [Китаю], які використовуються над Сполученими Штатами. Але в майбутньому, якщо КНР продовжить розвивати цю технологію, вона, безумовно, може стати для них більш цінною», - завив Кірбі.

Американські офіційні особи підкреслили, що вони вживають заходів для протидії будь-яким спробам Китаю зібрати конфіденційну інформацію з військових об'єктів.

За останні дні американські військові збили чотири об'єкти над Північною Америкою. Пекін відхилив запит на розмову між главою Пентагону Ллойдом Остіном і його колегою за допомогою закритої лінії зв’язку в день, коли американський військовий літак збив китайський аеростат для спостереження.

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідника навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту.

Представники американської розвідки вважають, що нещодавно збитий над США китайський шпигунський аеростат є частиною широкої програми спостереження, яку проводять військові Китаю. 

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі