США запровадили санкції проти турецьких фірм, що допомагали Росії у війні з Україною

Поділитися
Компанії допомагали росіянам ремонтувати кораблі та постачати обладнання та електронні компоненти до зброї

США ввели санкції проти п'яти турецьких компаній і громадянина Туреччини, звинувативши їх у тому, що вони допомагають Росії уникати санкцій і підтримують Москву в її війні проти України. Про це 14 вересня заявив високопоставлений чиновник Міністерства фінансів США, повідомляє агентство Reuters.

Список компаній включає судноплавні і торгові підприємства, звинувачені в наданні допомоги в ремонті підсанкційних суден, пов'язаних з міністерством оборони Росії, і сприянні передачі «товарів подвійного призначення». Нові санкції стануть частиною більш широкого санкційного пакету проти Росії, що включає санкції проти більш ніж 150 суб'єктів господарювання.

Сполучені Штати та їхні союзники запровадили широкі санкції проти Росії після її вторгнення в Україну, але канали постачання з Туреччини та інших торговельних центрів залишаються відкритими, що спонукає Вашингтон неодноразово попереджати про експорт хімікатів, мікрочіпів та іншої продукції, яка може бути використана у військових діях Москви.

«Протягом останніх 18 місяців ми ділилися своїм занепокоєнням з турецьким урядом і приватним сектором та інформували їх про значні ризики ведення бізнесу з тими, проти кого ми ввели санкції і хто пов'язаний з російською війною», – сказав високопоставлений чиновник Казначейства на умовах анонімності, зауваживши, що турецьку владу попереджали.

Проти кого запроваджені нові санкції

Міністерство фінансів США включило до санкційного списку компанії Margiana Insaat Dis Ticaret та Demirci Bilisim Ticaret Sanayi, заявивши, що вони були серед тих, через які Росія імпортувала «вкрай необхідні товари подвійного призначення для забезпечення своєї неспровокованої агресивної війни в Україні».

Вона заявила, що перша компанія здійснила сотні поставок до російських підприємств, що перебувають під санкціями, які є частиною ланцюга поставок для виробництва військових безпілотників, що використовуються у війні в Україні, тоді як друга компанія відправляла до Росії датчики та вимірювальні інструменти.

Також запроваджено санкції щодо Denkar Ship Construction за надання послуг з судноремонту раніше визначеним суднам компанії, пов'язаної з Міністерством оборони Росії.

Санкції також торкнуться турецького суднобудівного агентства ID Ship Agency та його власника Ількера Догруйола, а також компанії CTL Limited, яка, за словами Держдепартаменту, є посередником, що постачає електронні компоненти американського та європейського походження компаніям у Росії.

Нагадаємо, що в МЗС Туреччини розкритикували заклики Європарламенту щодо співпраці у запровадженні санкцій проти Росії. Туреччина відмовляється приєднатися до антиросійських санкцій, заявляючи, що це може ускладнити її спроби «бути посередником між Києвом і Москвою».

За даними російської митниці Туреччина посіла друге місце за обсягами постачання товарів до Росії, поступаючись лише Китаю. На зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним у Сочі лідер Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що взаємний товарообіг між країнами становить 62 млрд дол. і сторони планують довести цей показник до позначки 100 млрд дол на рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі