Туреччина розкритикувала заклики Європарламенту до співпраці у запровадженні санкцій проти Росії — Bloomberg

Поділитися
Туреччина розкритикувала заклики Європарламенту до співпраці у запровадженні санкцій проти Росії — Bloomberg © © European Council
На Туреччину чиниться все більший тиск з боку ЄС і США з вимогою приєднатися до кампанії з покарання РФ за вторгнення в Україну.

У той час як Туреччина і ЄС докладають нових зусиль для відновлення переговорів про членство країни в Євросоюзі, що зайшли в глухий кут, Анкара розкритикувала наполягання Європарламенту на співпраці у запровадженні санкцій проти Росії. Про це повідомляє Bloomberg.

На Туреччину чиниться все більший тиск з боку ЄС і США з вимогою приєднатися до їхньої кампанії з покарання Росії за вторгнення в Україну. Імплементуючи обов'язкові до виконання санкції ООН, Туреччина відмовляється приєднуватися до будь-яких інших санкційних зусиль на підставі того, що це може ускладнити її спроби бути посередником між Києвом і Москвою.

На саміті G20 у Нью-Делі на минулих вихідних президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав кількох лідерів країн задовольнити деякі вимоги Росії, щоб спробувати відновити Чорноморську ініціативу, яка дозволяла поставки українського зерна і знизила світові ціни на продовольство.

США та їхні союзники опираються закликам до послаблення санкцій.

Комісар ЄС Олівер Вархелі привітав зусилля Туреччини щодо відновлення зернової угоди, але закликав її уряд співпрацювати з блоком.

"Дуже важливо, щоб Туреччина продовжувала співпрацювати з ЄС, в тому числі щодо імплементації санкцій проти Росії, зокрема щодо санкційних продуктів", - сказав Вархелі у своєму вступному слові, коли Європарламент оприлюднив необов'язкову до виконання резолюцію в середу, 13 вересня.

Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що документ Європарламенту є "збіркою необґрунтованих звинувачень і упереджень" та демонструє, що його члени не в змозі виробити "правильний стратегічний підхід до ЄС, а також до регіону".

В МЗС Туреччини також додали, що оновлення угоди про Митний союз із ЄС і невідкладне завершення переговорів про лібералізацію візового режиму для турецьких громадян є спільними цілями Анкари і блоку на цей час.

Раніше повідомлялося, що ЄС та Туреччина обговорюють оновлення митного союзу у межах процесу відновлення довіри європейських партнерів та інвесторів до країни. Міністри закордонних справ ЄС говорили про готовність працювати над тіснішими зв'язками з Туреччиною, при цьому блок відзначив, що Ердоган дав зелене світло членству Швеції у НАТО. Перед тим, як підтримати приєднання Швеції, Ердоган пов'язав заявку країни на приєднання до НАТО із зусиллями Анкари щодо вступу до ЄС.

Блок привітав зусилля Туреччини з відновлення зв'язків, оскільки країна шукає іноземних інвесторів, які допоможуть підняти її економіку. Відносини сторін погіршилися через придушення Ердоганом політичних опонентів, що сприймалося як тиск на них. «Що означають загравання Ердогана із Заходом і чого очікувати Україні», розповідала Євгенія Габер.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі