США закликали Китай не втручатися у вибори на Тайвані — Reuters

Поділитися
США закликали Китай не втручатися у вибори на Тайвані — Reuters © depositphotos/Diloka107
Острів звинувачує Пекін у посиленні тиску. 

США, даючи чіткий сигнал Китаю, виступають проти будь-якого зовнішнього втручання або впливу на майбутні президентські і парламентські вибори на Тайвані, заявив високопоставлений чиновник адміністрації президента Штатів Джо Байдена. Про це повідомляє Reuters.

Чиновник США на брифінгу з журналістами на умовах анонімності заявив, що Вашингтон не займає чийсь бік на виборах і не має фаворита або кандидата, якому надає перевагу.

"Ми виступаємо проти будь-якого зовнішнього втручання або впливу на вибори на Тайвані. Незалежно від того, хто буде обраний, наша політика щодо Тайваню залишиться незмінною, і наші міцні неофіційні відносини також продовжуватимуться”, - додав він.

Сполучені Штати є найважливішим міжнародним партнером Тайваню і постачальником зброї, попри відсутність офіційних дипломатичних зв'язків з островом.

Вибори відбудуться на тлі посилення словесної війни між Тайванем та Китаєм, який розглядає острів як власну територію. Вашингтон хоче зберегти статус-кво Тайваню.

"Я зазначу, що вибори є частиною нормального, рутинного, демократичного процесу. Пекін буде провокатором, якщо вирішить відповісти додатковим військовим тиском або примусом", - заявив представник адміністрації Байдена.

Він також попередив, що порушення миру і стабільності через Тайванську протоку завдасть серйозної шкоди світовій економіці.

Сполучені Штати планують відправити неофіційну делегацію на острів після виборів для прямих переговорів. До складу делегації, ймовірно, увійдуть деякі колишні високопоставлені американські чиновники.

Представник адміністрації Байдена додав, що відправка делегації "цілком відповідає прецеденту і, звичайно, узгоджується з політикою "одного Китаю".

"Сполучені Штати повністю довіряють демократичним процесам на Тайвані, й існує сильна двопартійна підтримка вільних і чесних виборів. Тайвань є зразком демократії не тільки в регіоні, але й у світі", - додав він.

Заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер зустрівся в середу, 10 січня, з головою відділу міжнародних зв'язків Комуністичної партії Китаю Лю Цзяньчао. Вони обговорили напруженість навколо Тайваню і Південно-Китайського моря.

Зустріч відбулася у Вашингтоні, і обидва посадовці провели "відверті і конструктивні дискусії", зокрема, і щодо низки глобальних гарячих точок, включаючи Близький Схід і війну Росії проти України.

"Файнер наголосив на важливості миру і стабільності через Тайванську протоку і в Південно-Китайському морі", - йдеться в повідомленні Білого дому.

Сторони підтвердили підтримку продовження дипломатії на високому рівні та взаємодії між Сполученими Штатами і Китаєм.

У середу високопосадовці США і Китаю також  провели окрему віртуальну зустріч і обговорили співпрацю у правоохоронній сфері, включаючи незаконний потік фентанілу.

Вибори на Тайвані 13 січня припадають на складний час в американсько-китайських відносинах: Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін нарешті домовилися відновити комунікацію між військовими країн під час зустрічі в Каліфорнії в листопаді минулого року.

Раніше кандидат у президенти Тайваню від керівної Демократичної прогресивної партії Лай Чінте звинуватив Китай у безпрецедентному масштабі втручання у вибори на острові.

Тайвань перебуває у стані підвищеної готовності через військову і політичну активність Пекіна напередодні голосування. Нещодавно високопоставлений китайський чиновник закликав народ острова зробити "правильний вибір", описавши голосування як вибір між миром і війною, процвітанням і занепадом.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі