США вважають важливими переговори з Китаєм навіть після відсторонення глави МЗС без пояснення причини 

Поділитися
Країни намагаються зменшити напруженість у відносинах.

Сполучені Штати вважають, що збереження взаємодії з Китаєм на високому рівні є важливим навіть після того, як країна відсторонила від посади міністра закордонних справ Цинь Гана без пояснення причин. Про це повідомляє KYODO.

"Це нічого не змінює", - сказала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, зазначивши, що, оскільки відставка є внутрішньою справою Китаю, Сполучені Штати не можуть багато говорити про це.

На брифінгу вона заявила, що США "віддані поглибленню каналів комунікації" з Китаєм, щоб запобігти будь-якому непорозумінню або прорахунку.

Головний заступник речника Державного департаменту Ведант Патель зазначив, що США не були заздалегідь поінформовані Китаєм про зміну дипломатичного складу, але також підкреслив, що основна політика Вашингтона не постраждає від раптової перестановки кадрів.

"Ми продовжуємо вважати неймовірно важливим підтримувати відкриті лінії зв'язку з Китаєм, щоб відповідально управляти двосторонніми відносинами, чого від нас очікує міжнародне співтовариство", - сказав він.

Про відсторонення Цинь після загадкової відсутності на публіці протягом майже місяця оголосили державні ЗМІ Китаю у вівторок, 25 липня. Ця новина з'явилася в той час, коли високопосадовці США і Китаю відновили серію зустрічей в останні місяці у спробі зменшити напруженість між країнами.

Цинь Гана замінив попередник Ван І, який перебував на цій посаді з 2013 по 2022 рік, а потім очолив канцелярію Комісії із закордонних справ ЦК Компартії Китаю, яка вважається головною дипломатичною посадою в країні.

Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав Пекін у середині червня, де зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і провів низку переговорів з високопосадовцями. Блінкен домовився з ними про продовження діалогу і запросив Цинь Гана до Вашингтона.

Після цього візиту міністр фінансів США Джанет Єллен і представник з питань клімату Джон Керрі також відвідали Пекін для переговорів з високопоставленими китайськими чиновниками, а міністр торгівлі Джина Раймондо планує зробити те ж саме найближчим часом.

Посилення обміну відбувається в той час, як обидві країни вивчають можливість проведення саміту між президентом Джо Байденом і Сі пізніше цього року, можливо, на полях міжнародної конференції, незважаючи на низку розбіжностей із різних питань - від Тайваню і війни Росії проти України до торгівлі та прав людини.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі