США та інші країни розглядають варіанти майбутнього Сектору Гази без ХАМАС — Блінкен 

Поділитися
США та інші країни розглядають варіанти майбутнього Сектору Гази без ХАМАС — Блінкен  © Офіс президента
Проводяться попередні переговори. 

Сполучені Штати та інші країни розглядають різноманітні можливі варіанти щодо майбутнього Сектору Гази, якщо бойовики ХАМАС будуть усунуті від контролю, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен. Про це повідомляє Reuters.

Під час виступу у Сенаті Блінкен сказав, що статус-кво, коли угруповання ХАМАС керує густонаселеним анклавом, не може продовжуватися, але Ізраїль також не бажає керувати Сектором Гази.

За словами Блінкена, на певному етапі найдоцільніше було б створити "ефективну і оновлену палестинську адміністрацію", яка б керувала анклавом, але питання в тому, чи можна це реалізувати.

"І якщо не вдасться, то існують інші тимчасові механізми, які можуть залучити низку інших країн регіону. Це можуть бути міжнародні агентства, які допоможуть забезпечити як безпеку, так і управління", - додав Блінкен.

У відповідь на атаку ХАМАС 7 жовтня Ізраїль пообіцяв знищити ХАМАС.

Вашингтон обговорював з Ізраїлем, а також з іншими країнами регіону, як управляти анклавом у разі перемоги Ізраїлю, але чіткого плану поки що немає.

Серед варіантів, які розглядають Сполучені Штати та Ізраїль —  можливість створення багатонаціональних сил, до яких можуть бути залучені американські війська, або тимчасова передача Сектору Гази під нагляд Організації Об'єднаних Націй, повідомляло агентство Bloomberg.

У відповідь на це повідомлення Білий дім заявив, що відправка американських військ до Сектору Гази в складі миротворчих сил не розглядається і не обговорюється.

Деякі помічники президента США Джо Байдена стурбовані тим, що, хоча Ізраїль може розробити ефективний план того, як завдати тривалої шкоди ХАМАС, він ще не сформулював “стратегію виходу”.

"Ми провели лише попередні переговори про те, як може виглядати майбутнє Сектору Гази. Я очікую, що це буде предметом серйозної дипломатичної взаємодії в майбутньому”, - заявив на брифінгу речник Державного департаменту США Метью Міллер. 

Раніше повідомлялося, що американські та ізраїльські офіційні особи обговорювали потенційне створення тимчасового уряду у Секторі Гази за підтримки ООН і за участю арабських урядів. 

Обговорення перебувають на ранній стадії і залежать від розвитку подій, що не в останню чергу залежить від результатів наземної операції Ізраїлю. І будь-яка така можливість потребуватиме підтримки з боку арабських країн регіону, в чому немає жодної впевненості.

Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі