США та Індія розпочали переговори про посилення партнерства на тлі глобальних викликів

Поділитися
США та Індія розпочали переговори про посилення партнерства на тлі глобальних викликів © depositphotos/daboost
Діалог спрямований на розширення оборонної співпраці та узгодження політичних цілей країн в Індо-Тихоокеанському регіоні.

У п'ятницю, 10 листопада, високопосадовці Індії та США розпочали переговори, наголосивши на необхідності подальшого зміцнення дружби країн, щоб мати змогу протистояти глобальним геополітичним викликам. Про це повідомляє Reuters.

Так званий щорічний "діалог у форматі 2+2" між державним секретарем США Ентоні Блінкеном і главою Пентагону Ллойдом Остіном та їхніми індійськими колегами - міністром закордонних справ Субрахманьямом Джайшанкаром і міністром оборони Раджнатом Сінгхом, має на меті посилити оборонну співпрацю, а також узгодити політичні цілі двох країн в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Хоча Вашингтон заклопотаний кризою у Секторі Гази та війною РФ проти України, очікується, що переговори з Індією будуть більше зосереджені на просуванні оборонних і стратегічних відносин між двома країнами і на регіональних питаннях в Південній Азії і більшому регіоні Індійського океану.

"Оборона залишається однією з найважливіших основ наших двосторонніх відносин. Попри різні нові геополітичні виклики, ми повинні зосереджуватись на важливих і довгострокових питаннях", - сказав Сінгх, відкриваючи зустріч.

Дві країни, які колись були по різні боки холодної війни, зараз працюють над важливими угодами, включаючи постачання і виробництво двигунів для індійських винищувачів, постачання безпілотників MQ-9 і співпрацю у виробництві напівпровідників.

Остін сказав, що зараз як ніколи важливо, аби дві найбільші демократії світу обмінювалися думками, знаходили спільні цілі і працювали на благо обох народів на тлі нагальних глобальних викликів.

"Ми інтегруємо наші промислові бази, посилюємо взаємодію і ділимося передовими технологіями", - додав він.

Очікується, що чотири посадовці підхоплять досвід успішного візиту прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді до Вашингтона в червні і поїздки президента США Джо Байдена до Нью-Делі на саміт G20 у вересні. 

"Разом ми робимо дуже конкретні кроки для реалізації бачення, яке запропонували наші два лідери", - сказав Блінкен.

"Ми просуваємо вільний і відкритий, успішний, безпечний і стійкий Індо-Тихоокеанський регіон, в тому числі шляхом зміцнення партнерства через QUAD з Японією і Австралією", - додав він, маючи на увазі об'єднання чотирьох країн, яке розглядається як спроба протистояти зростанню Китаю.

Джайшанкар сказав, що діалог допоможе побудувати "перспективне партнерство, в той час як будується спільний глобальний порядок денний".

Очікується, що обидві країни також обговорять спільні занепокоєння щодо Китаю за кілька днів до очікуваної зустрічі Байдена з лідером Пекіна Сі Цзіньпіном наступного тижня на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско.

За останні два десятиліття відносини між Індією та США неухильно зміцнювалися на кількох фронтах, але Нью-Делі також дбайливо зберігає давні відносини з Росією, що викликає розчарування Заходу, оскільки війна РФ проти України затягується.

Раніше повідомлялося, що Індія та США узгодили дорожню карту співпраці в оборонній промисловості на найближчі кілька років.

Штати, нарощуючи економічну та військову співпрацю, сподіваються заручитися підтримкою Індії у забезпеченні власних геополітичних інтересів в Азії. Втім, зміцнення американо-індійських відносин не означає, що Індія готова відмовитися від своїх традиційних зв’язків з Росією. Про що домовився індійський прем’єр Нарендра Моді під час візиту до США, читайте у статті Наталії Бутирської «Друзі за розрахунком: чому у США так задобрювали прем’єра Індії?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі