Індія та США домовилися співпрацювати в оборонній промисловості

Поділитися
Індія та США домовилися співпрацювати в оборонній промисловості Мінстри оборони Ллойд Остін та Раджнат Сінгх на перемовинах у Нью-Делі © Secretary of Defense Lloyd J. Austin III
Угоду вважають знаковою, зважаючи на залежність Нью-Делі від постачання зброї з Москви та конфлікт із Пекіном

Індія і США уклали дорожню карту співпраці в оборонній промисловості на найближчі кілька років, офіційно повідомили п’ятого червня обидві країни, що є знаковим кроком, який, як очікується, сприятиме амбіціям Нью-Делі в галузі оборонного виробництва. Документ був доопрацьований на зустрічі міністра оборони США Ллойда Остіна і міністра оборони Індії Раджната Сінгха, повідомляє Reuters.

Вашингтон працює над поглибленням зв'язків з Індією і розглядає міцніші військові і технологічні зв'язки з найбільшою демократією світу як ключову противагу домінуванню Китаю в регіоні. США також прагне позбавити країну від традиційної залежності від Росії в питаннях оборонних поставок. Підписаний документ містить конкретні пропозиції, які можуть забезпечити Індії доступ до передових технологій.

Домовленість була досягнута перед тим, як 22 червня прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідає Вашингтон з офіційним державним візитом і проведе переговори з президентом США Джо Байденом.

Угода має «прискорити технологічне співробітництво і спільне виробництво в таких сферах, як системи повітряного бою і наземної мобільності, розвідка, спостереження і рекогносцировка, боєприпаси і підводні простори», сказано в заяві посольства США в Нью-Делі.

Індія є найбільшим у світі імпортером озброєнь та майже наполовину залежить від Росії у військових поставках. Останнім часом країна дедалі більше диверсифікує свої джерела, закуповуючи зброю у США, Франції та Ізраїлі.

Нью-Делі також хоче, щоб світові виробники оборонної продукції співпрацювали з індійськими компаніями і виробляли озброєння і військову техніку в Індії як для місцевого споживання, так і для експорту.

Остін повідомив, що він і Сінгх обговорили шляхи збільшення обміну інформацією і нові ініціативи для поліпшення морського співробітництва, в тому числі в підводній сфері. Відомо, що адміністрація Байдена має намір підписати угоду, яка дозволить General Electric виробляти в Індії реактивні двигуни для індійських військових літаків.

«Ми бачимо залякування і примус з боку Китайської Народної Республіки, російську агресію проти України, яка прагне перекроїти кордони силою і загрожує національному суверенітету, а також транснаціональні виклики, такі як тероризм, зміна клімату. Тому демократії повинні об'єднатися не лише навколо наших спільних інтересів, але й навколо наших спільних цінностей», – сказав Остін.

Нагадаємо, що за минулий фінансовий рік оборонне виробництво в Індії вперше перевищило 12 млрд доларів. Це стало можливим через прагнення держави зменшити свою залежність від імпорту зброї з інших країн, зокрема Росії. 

30 травня посол США в Нью-Делі Ерік Гарсетті заявив, що дружба між Сполученими Штатами та Індією ще ніколи не була такою міцною, а розбіжності щодо вторгнення Росії в Україну не завадять зв'язкам між двома країнами. 

Раніше повідомлялося, що Росія тисне на Індію, вимагаючи захистити її від потрапляння до «чорного списку» Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF), що поставить уряд Путіна в одну компанію з Північною Кореєю, Іраном та М'янмою. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі