Чому ООН не досягла успіху в запобіганні конфліктам? – прем’єр Індії закликав реформувати організацію

Поділитися
Чому ООН не досягла успіху в запобіганні конфліктам? – прем’єр Індії закликав реформувати організацію © Getty Images
«Лише балаканина» – охарактеризував Моді діяльність ООН

21 травня прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді на саміті G7 у Хірошімі заявив, що діяльність Організації Об'єднаних Націй не відповідає реаліям ХХІ століття та закликав реформувати ООН, передає Outlook India. Моді вважає, що ООН та Рада Безпеки залишаться лише «балаканиною», якщо не будуть відображати реалії сучасного світу.

«Це питання аналізу, чому ми повинні говорити про мир і стабільність на різних форумах? Чому ООН, яка була створена з ідеєю встановлення миру, сьогодні не досягла успіху в запобіганні конфліктам? Чому навіть визначення тероризму не було прийнято в ООН? Якщо замислитися, то стає зрозумілим одне – інституції, створені в минулому столітті, не відповідають системі двадцять першого століття», – заявив прем’єр Індії. 

Моді вважає, що реформована ООН, а  також інші міжнародні інституції мають також стати «голосом Глобального Півдня», а Індія – постійним членом її Ради Безпеки.  

«В іншому випадку, ми будемо продовжувати говорити лише про припинення конфліктів. ООН і Рада Безпеки залишаться лише балаканиною», – додав він.

Зараз Радбез ООН складається з п'яти постійних членів і 10 непостійних країн-членів, які обираються на дворічний термін Генеральною Асамблеєю ООН. П'ять постійних членів – це Росія, Велика Британія, Китай, Франція та США, які можуть накласти вето на будь-яку резолюцію Радбезу. 

Зростає попит на збільшення кількості постійних членів, щоб відобразити сучасну глобальну реальність. Індія, Бразилія, Південна Африка, Німеччина та Японія є сильними претендентами на постійне членство в РБ ООН, яка несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки, передає Outlook India.

21 травня до реформування Ради Безпеки ООН закликав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, заявивши, що організація має відповідати «реаліям сучасного світу».

Нагадаємо, що у травні оборонне виробництво в Індії вперше в історії перевищило 12 млрд доларів – країна збільшує власне виробництво зброї, намагаючись зменшити залежність від імпорту зброї з інших країн, зокрема Росії. 

На полях саміту G7, президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Моді – розповів про потреби України в гуманітарному розмінуванні та мобільних шпиталях, а також закликав Індію долучитися до реалізації української Формули миру. 

Раніше повідомлялося, що Індія продовжує рекордно нарощувати імпорт нафти з Росії, а держава-агресор залишається головним постачальником нафти на індійський ринок. Високий представник ЄС Жозеп Боррель у травні наголосив на тому, що ЄС має зупинити продаж до Європи нафтопродуктів з Індії, що були перероблені з російської нафти. Він назвав це обходом санкцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі