Данія пропонує провести мирні переговори в Україні з Індією, Китаєм та Бразилією

Поділитися
Данія пропонує провести мирні переговори в Україні з Індією, Китаєм та Бразилією Глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмуссен © Скріншот з YouTube
Глава МЗС Данії підтримав ідею про саміт у липні, але хоче бачити не лише союзників України

Данія хотіла б провести саміт у липні, спрямований на пошук миру між Україною та Росією, але така зустріч потребуватиме участі Індії, Китаю та Бразилії, заявив 22 травня міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен, передає Reuters.

Видання нагадує, що президент України Володимир Зеленський 21 травня на зустрічі G7 в Японії анонсував перший саміт Формули миру у липні, на 500-й день повномасштабного вторгнення РФ до України.

«Якщо Україна вважатиме, що настав час для проведення такої зустрічі, це було б фантастично. І тоді Данія, очевидно, хотіла б провести цю зустріч», – сказав Люкке Расмуссен журналістам у кулуарах Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.

Reuters нагадує, що пропозиція, зроблена у грудні 2022 року щодо проведення мирного саміту у лютому 2023 року так і залишилася нереалізованою.

«Для початку нам потрібно докласти певних зусиль, щоб створити глобальну прихильність до організації такої зустрічі. Необхідно підвищити інтерес та залучення таких країн, як Індія, Бразилія та Китай», – сказав дипломат, уточнивши, що на саміті повинні бути присутніми не лише союзники України.

Про участь представників Росії у саміті він сказав: «Мені важко уявити».

Люкке Расмуссен заявив, що вітає рішення Вашингтона підтримати спільні програми навчання українських пілотів на винищувачах F-16, але сказав, що поки зарано говорити про те, чи буде Данія постачати ці літаки Україні.

Минулого року Зеленський запропонував мирний план з 10 пунктів, який закликає Росію вивести всі свої війська з України і поважати територіальну цілісність України. Деталі його реалізації повинні бути обговорені на запропонованому саміті у липні. 

Минулого тижня у Києві перебував спецпредставник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, начальник Головного управління розвідки МО Кирило Буданов, заступник керівника Офісу президента Роман Машовець, посол України в КНР Павло Рябікін та інші пояснили китайській делегації необхідність підтримати саме українську формулу миру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі