Індія скоротила поставки російської нафти у жовтні: Bloomberg назвало причину

Поділитися
Індія скоротила поставки російської нафти у жовтні: Bloomberg назвало причину Фото ілюстративне © Die Welt
Однак поставки з РФ набиратимуть обертів з листопада, кажуть аналітики.

Поставки російської нафти в Індію впали у жовтні після проведення робіт на великому нафтопереробному заводі країни, повідомляє Bloomberg.

Поставки з Росії скоротилися в середньому до 1,58 млн барелів на день минулого місяця, що на 11% менше, ніж у вересні, свідчать дані Kpler. Компанія Reliance Industries Ltd. купила найменше нафти з вересня 2022 року через планове технічне обслуговування на декількох установках свого заводу в Джамнагарі.

Індія, поряд з Китаєм, була ключовим покупцем російської нафти, купівлі якої багато розвинених країн уникають через війну РФ проти України. Індія ж прагнула отримати вигоду від знижених цін. 

За словами провідного аналітика Kpler Віктора Катона, поставки нафти з Росії до Індії цього місяця зростуть до 1,8 млн барелів на день.

Загальний обсяг поставок до Індії зріс на 6% у жовтні до 4,4 млн барелів на добу, оскільки кілька нафтопереробних заводів вийшли з планового ремонту. Імпорт з Саудівської Аравії майже подвоївся, оскільки державні нафтопереробні заводи Індії скоригували свої щомісячні обсяги поставок з королівства, щоб виконати річні зобов'язання щодо закупівель за строковими угодами, перевищивши поставки з Іраку.

За словами Катона, десять російських танкерів, що перевозять 11 мільйонів барелів, заплановано розвантажити лише протягом перших трьох днів листопада.

Раніше повідомлялося, що уряд Індії не приховує невдоволення розрахунками за імпорт російської нафти в китайських юанях, що вже призвело до затримки платежів, як мінімум, за сім вантажів. Йдеться про нафту, поставлену індійським НПЗ наприкінці вересня поточного року. Суперечки щодо оплати не призвели до зриву поставок.

З початку запровадження антиросійських санкцій через повномасштабне вторгнення РФ в Україну, Індія почала відігравати важливішу роль на світових нафтових ринках, купуючи все більше дешевої російської нафти та переробляючи її на паливо для Європи і США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі