США схвалили продаж зброї Тайваню на 619 мільйонів доларів на тлі посилення тиску Китаю

Поділитися
США схвалили продаж зброї Тайваню на 619 мільйонів доларів на тлі посилення тиску Китаю
Тайвань повідомив про активізацію військово-повітряних сил Китаю поблизу острова.

Сполучені Штати схвалили потенційний продаж Тайваню нового озброєння на суму 619 мільйонів доларів, включаючи ракети для його флоту F-16, оскільки острів повідомляє про активність китайських військово-повітряних сил поблизу, пише Reuters.

Продаж зброї, ймовірно, ще більше погіршить і без того напружені відносини між Вашингтоном і Пекіном, який неодноразово вимагав припинити такі угоди, розглядаючи їх як необґрунтовану підтримку Тайваню, який Китай вважає своєю територією.

Пентагон заявив у середу, 1 березня, що Державний департамент США схвалив потенційний продаж Тайваню озброєнь і обладнання, яке включає 200 зенітних ракет середньої дальності AMRAAM і 100 ракет AGM-88B HARM, здатних знищувати наземні радіолокаційні станції.

«Запропонований продаж сприятиме підвищенню спроможності одержувача забезпечити захист свого повітряного простору, регіональну безпеку і оперативну сумісність зі Сполученими Штатами», - йдеться в заяві Міноборони США.

Міністерство оборони Тайваню наголосило, що ракети допоможуть ефективно захищати повітряний простір від загроз і провокацій з боку Китаю і зміцнять оборонні запаси.

Основними підрядниками є компанії Raytheon Technologies (RTX.N) і Lockheed Martin (LMT.N). Китай раніше запровадив санкції проти цих компаній за продаж зброї Тайваню.

Протягом останніх трьох років Тайвань скаржиться на посилення військової активності Китаю поблизу острова.

У четвер, 2 березня, Тайвань повідомив про другий день вторгнень китайських військово-повітряних сил у зону ідентифікації протиповітряної оборони острова. Міністерство оборони Тайваню заявило, що за останні 24 години зафіксувало 21 літак Китаю.

Пекін наголошує, що його дії в цій зоні є виправданими, оскільки він прагне захистити свою територіальну цілісність і застерегти США від «змови» з Тайванем.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що літаки, 17 винищувачів J-10 і чотири винищувачі J-16, залетіли в південно-західний кут зони ідентифікації протиповітряної оборони острова.

J-10, старіша модель, яка надійшла на озброєння два десятиліття тому, пролетіла ближче до китайського узбережжя, ніж до тайванського, в той час як J-16, набагато новіший і досконаліший винищувач, пролетів на північний схід від контрольованих Тайванем островів Пратас.

Слабо захищені острови Пратас розташовані у верхній частині Південно-Китайського моря, і багато китайських літаків пролітають неподалік.

Тайванські збройні сили стежили за ситуацією, в тому числі піднімали в повітря свої літаки, використовуючи звичайні формулювання для відповіді на подібні китайські вторгнення.

Китай не коментує нещодавні дії поблизу Тайваню. У січні Пекін заявив, що провів бойові навчання навколо острова, щоб «рішуче протистояти провокаційним діям зовнішніх і сепаратистських сил, які виступають за незалежність Тайваню».

Уряд Тайваню неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але заявляє, що острів захистить себе в разі нападу і що тільки тайванський народ може вирішувати своє майбутнє.

Раніше повідомлялося, що поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати роблять більше, ніж просто підтримують свого союзника. Вони аналізують уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі