США розширять санкції, щоб обмежити потоки мікросхем до РФ — Bloomberg

Поділитися
США розширять санкції, щоб обмежити потоки мікросхем до РФ — Bloomberg © unsplash/vishnumaiea
Попри низку вже запроваджених санкцій, Росія навчилася обходити їх, імпортуючи необхідне через треті країни або мережі посередників.

Адміністрація президента США Джо Байдена розширить обмеження на продаж напівпровідникових мікросхем та інших товарів до Росії, націлюючись на продавців у Китаї й інших країнах, оскільки прагне ще більше натиснути на військову машину РФ, повідомляє Bloomberg.

Очікується, що в середу, 12 червня, США оголосять про зміни, які розширюють сферу дії чинного експортного контролю й обмежень, націлених на товари під американським брендом, навіть якщо вони не виробляються в США.

Зокрема, мікросхеми є ключовою ціллю нових обмежень. Росії все ще вдається отримувати чипи з третіх країн для використання у виробництві зброї, попри спроби обмежити доступ Москви до технологій.

США розширять категорії заборонених для поставки до РФ товарів, опублікувавши ширші коди продукції, а також ідентифікують за адресами компанії Гонконгу, які, за їхніми словами, переправляють товари до Москви.

Заходи будуть спрямовані на організації й мережі, які допомагають Росії купувати товари для своєї військової машини, також санкції посилять правила для “фінансових посередників”.

Одна з найбільших змін у розширених санкціях стосується того, як США забезпечують дотримання вимог, що передбачають наявність експортної ліцензії для виробників або сторонніх продавців, які продають мікросхеми й інші товари російським військовим структурам.

Американські регулятори хочуть обмежити продаж мікросхем, вироблених за кордоном, якщо вони мають американський бренд, або якщо виготовлені на основі американських технологій чи на обладнанні, пов'язаному з США, а отже, підпадають під дію санкцій.

Раніше правозастосування було зосереджене більше на товарах американського походження. Однак тепер США планують виявляти сторонніх продавців і попереджати їх про заборонену відправляти чипи під американським брендом до Росії. Посередники часто базуються в Китаї.

Штати також вперше опублікують адреси, без відомої назви компанії, у своєму списку санкцій. До нього увійшли вісім адрес у Гонконгу, які, за даними американського уряду, пов'язані з переправленням чипів до Росії. Перекупники зможуть подати заявку на отримання ліцензії на продаж, якщо він має законну, невійськову мету.

На компанії, які порушують санкції, може очікувати кримінальне покарання або обмеження на їхні власні ресурси.

Адміністрація Байдена також деталізує так звані тимчасові заборони для фірм, які підозрюються в порушенні санкцій і продажу товарів, зокрема, пов'язаних з російським авіаційним сектором. Крім того, США розширять обмеження на корпоративне програмне забезпечення, яке використовується в РФ, що на практиці призведе до зупинки оновлень для цього програмного забезпечення.

Розширення обмежень на поставки чипів є черговим кроком у довготривалому прагненні США і ЄС скоротити доступ Росії до технологій, що використовуються у військових цілях. Попри низку раундів торговельних санкцій, РФ частково обходила їх, імпортуючи необхідне через треті країни або мережі посередників.

Як працює російський “паралельний імпорт”, завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, раніше розповідав Олександр Лємєнов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі