США погрожують Китаю санкціями через зростання експорту товарів подвійного призначення – у Росії перейнялися

Поділитися
США погрожують Китаю санкціями через зростання експорту товарів подвійного призначення – у Росії перейнялися © depositphotos / Diloka107
Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що це «шантаж» з боку США і «китайцям це не подобається»

Міністерство фінансів США заявило, що помітило зростання китайського експорту товарів подвійного призначення і дуже занепокоєне цим. Ці слова були сказані у контексті попередніх американських заяв, що надаючи товари подвійного призначення, які мають як цивільне, так і військове застосування, Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні.

«Я надзвичайно чітко дала зрозуміти на найвищому рівні китайського уряду, що ми не будемо миритися з цим, і що ми маємо намір накласти санкції на цю діяльність», – сказала міністра фінансів США Джанет Єллен, передає Reuters.

У Кремлі відреагували на заяву Єллен, назвавши її «шантажем». 

«Ми прекрасно розуміємо, що наші китайські товариші не сприймають такої мови, не сприймають таких меседжів і таких погроз, такого шантажу… Ми точно знаємо, що китайцям це не подобається, і ми солідарні і вважаємо такий тон, такі погрози недоречними», – заявив речник Кремля Дмітрій Пєсков 5 червня.

Росія і Китай різко збільшили обсяги двосторонньої торгівлі з початку війни в Україні, оскільки торгівля Росії із Заходом була зруйнована хвилями санкцій. У 2023 році двостороння торгівля досягла 240,1 мільярда доларів, що на 26% більше, ніж роком раніше.

У Держдепі наголосили, що Китай є провідним постачальником верстатів, мікроелектроніки, нітроцелюлози, яка має вирішальне значення для виробництва боєприпасів і ракетного палива, та інших товарів подвійного призначення, які Москва використовує для нарощування своєї оборонної промислової бази.

Багаторічна та систематична підтримка росії з боку Китаю свідчить про його зацікавленість у підтриманні високої температури протистояння в Україні й набутті економічних і геополітичних вигод від його різноманітних побічних ефектів. Про те, чому Китай став третім, який сміється, в російсько-західному конфлікті навколо України, пишуть аналітики Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) при Шведському інституті міжнародних відносин (UI) Андреас Умланд і Гуго фон Ессен у статті «Що означає для України та Заходу китайсько-російський альянс» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі