США працюють на двох рівнях, щоб припинити допомогу Росії в обході санкцій – оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
США працюють на двох рівнях, щоб припинити допомогу Росії в обході санкцій – оглядач © Depositphotos/e.m.mitroshin.gmail.com
Білий дім звертає увагу на значну залежність держав-порушників санкційного режиму від глобального ринку.

Сполучені Штати Америки мають значні політичні та економічні аргументи для третіх країн, щоб припинити поставки через них підсанкційних товарів у Росію. Останніми місяцями Вашингтон використовує ці важелі впливу, зазначив оглядач ZN.UA Володимир Кравченко в статті "Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції".

Він зауважив, що недавно держави, які небезпідставно підозрюються в допомозі РФ з ухиленням від санкцій, відвідали високопоставлені співробітники адміністрації президента США Джо Байдена.

"Сполучені Штати ведуть роботу на двох рівнях. Перший – дипломатична робота з урядами держав, які підозрюються в участі в паралельному імпорті до Росії: Україна, США і ЄС очікують від інших держав дотримання санкцій. Чому одні країни мають зазнавати фінансових втрат, а інші – наживатися на крові українців? Другий – діалог представників адміністрації Байдена з компаніями – турецькими, казахськими та іншими", – розповів Кравченко.

За словами аналітика, головний аргумент, який використовують американці, полягає в тому, що держави-порушники санкційного режиму більше залежні від глобального ринку, ніж російського. Компанії, які потраплять під санкції США чи Європейського Союзу через допомогу агресору, практично втратять можливість працювати в інших країнах.

"Це непомірно висока ціна за ризик. Адже ті ж таки ОАЕ набагато більше залежать від США та інших західних країн, ніж від РФ і Ірану", – додав експерт.

Він зауважив, що недавні поїздки державного секретаря Штатів Ентоні Блінкена в Туреччину та країни Центральної Азії продемонстрували певні результати. Наприклад, на початку березня Анкара заблокувала транзит з Євросоюзу до Росії підсанкційних вантажів, а Казахстан з 1 квітня запровадив систему моніторингу товарів, які експортуються на територію агресора, щоб не допустити обходу обмежень.

Більше статей Володимира Кравченка читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі