США прагнуть зміцнити зв'язки з В'єтнамом, посилюючи альянси в регіоні на тлі зростання впливу Китаю — Reuters 

Поділитися
США прагнуть зміцнити зв'язки з В'єтнамом, посилюючи альянси в регіоні на тлі зростання впливу Китаю — Reuters  © Офіс президента
Блінкен відвідав Ханой.

Прем'єр-міністр В'єтнаму Фам Мінь Чінь і держсекретар США Ентоні Блінкен в суботу, 15 квітня, висловили бажання поглибити зв'язки країн, оскільки Вашингтон прагне зміцнити альянси в регіоні для протидії зростанню впливу Китаю. Про це повідомляє Reuters.

Свій перший візит до В'єтнаму в ролі головного американського дипломата Блінкен розпочав із зустрічі з прем'єр-міністром Фам Мінь Чінем. У своєму короткому виступі він сказав, що протягом останнього десятиліття у відносинах між двома країнами спостерігався «надзвичайний прогрес».

«Тепер ми сподіваємося, що зможемо вивести їх на ще вищий рівень, ще більше поглибивши економічне партнерство», - додав Блінкен, зазначивши, що цього року обидві країни відзначають десяту річницю свого офіційного партнерства.

Фам Мінь Чінь сказав, що обидві сторони прагнуть підняти відносини «на нову висоту» після телефонної розмови минулого місяця між президентом США Джо Байденом і головою керівної Комуністичної партії В'єтнаму Нгуєн Фу Чонгом, яка, за його словами, мала «великий успіх».

На думку аналітиків, річниця встановлення дипломатичних відносин і розмова Байдена з Чонгом можуть бути передумовами до зустрічі між ними в липні або до інших зустрічей на високому рівні. Однак поки що незрозуміло, коли може бути досягнута домовленість про посилення офіційних зв'язків.

Сполучені Штати зіштовхнулися з викликами в Південно-Східній Азії у створенні коаліції для протидії Китаю і стримуванні будь-яких потенційних дій Пекіна проти Тайваню. Багато країн регіону не бажають протистояти своєму гігантському сусідові, який є не лише великою військовою силою, але й ключовим торговельним партнером та джерелом інвестицій.

Для США В'єтнам є важливим торговельним партнером у Південно-Східній Азії, з яким Вашингтон прагне зміцнити зв'язки. Але для В'єтнаму це було б важким балансуванням між тим, щоб співпрацювати з Вашингтоном і не засмучувати Пекін, хоча Ханой стурбований зростанням активності Пекіна в Південно-Китайському морі.

Дипломатичний розрахунок

Дипломатичний розрахунок ще більше ускладнюється дедалі тіснішими відносинами між Пекіном і Москвою, які минулого року оголосили про партнерство «без обмежень».

«Ми високо цінуємо роль і відповідальність США щодо Азійсько-Тихоокеанського регіону», - сказав Фам Мінь Чінь.

Деякі аналітики висловили сумніви щодо потенційного підвищення рівня відносин двох країн.

«З одного боку, з точки зору В'єтнаму, нема потреби безпідставно протистояти Китаю... З іншого боку, Ханой хоче уникнути відкритої участі в Індо-Тихоокеанській стратегії США, спрямованій на протидію Китаю», - заявив старший оборонний аналітик Rand Corporation Дерек Гроссман.

Після зустрічі з прем'єр-міністром Блінкен також «заклав фундамент» нового комплексу посольства США в Ханої - проекту, над яким працювали багато років і який, за його словами, є «значним кроком» на шляху до зміцнення зв'язків.

Під час зустрічі з Фам Мінь Чінь Блінкен підкреслив важливість прав людини,  повідомив заступник речника Державного департаменту Ведант Патель. Правозахисні групи регулярно висловлюють занепокоєння щодо ставлення комуністичної країни до дисидентів.

Раніше цього тижня суд В’єтнаму засудив відомого політичного активіста до шести років ув'язнення за антидержавну діяльність.

Після зустрічі з міністром закордонних справ Буй Тхань Соном, Блінкен зустрінеться з Тронг, перш ніж у неділю, 16 квітня, вирушить до Японії на зустріч міністрів закордонних справ країн G7.

Попри те, що США є найбільшим експортним ринком В'єтнаму, наразі вони належать до третього рівня дипломатичних партнерів Ханоя. До вищого рівня належать Китай, Росія, Індія та Південна Корея, тоді як до другого рівня, до якого Вашингтон хоче приєднатися, входять європейські країни та Японія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі