Витік документів Пентагону: Китай міг погодитись надати Росії летальну зброю — The Washington Post

Поділитися
Витік документів Пентагону: Китай міг погодитись надати Росії летальну зброю — The Washington Post © depositphotos / Diloka107
Інформація розвідки базується на даних російської СЗР.

На початку року Китай схвалив надання летальної допомоги Росії та планував замаскувати військову техніку під цивільну номенклатуру, йдеться у перехоплених США даних російської розвідки, виявленими в секретних документах,  пише The Washington Post.

Перехоплення, ймовірно, було отримане в результаті прослуховування Сполученими Штатами Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Росії і включене до складеного офісом директора Національної розвідки (ODNI) надсекретного зведення від 23 лютого щодо останніх пов’язаних з Україною та Росією подій. Цей документ є одним із низки раніше не опублікованих документів, який The Washington Post отримало з розміщених на приватному сервері в чат-додатку Discord зображень секретних файлів.

Відповідно до сигналів розвідки, СЗР повідомила, що Центральна військова комісія Китаю «схвалила поступове постачання» зброї та хотіла, щоб це трималося в секреті. У повідомленні не вказано джерело інформації СЗР.

Створений ODNI документ має гриф «цілком таємно» з суворо обмеженим розповсюдженням. Інформація щодо Китаю наведена під заголовком «Пекін, схоже, схвалює таємні поставки Росії летальної допомоги».

Високопосадовець оборонного відомства США, коментуючи даний документ, повідомив виданню, що Сполучені Штати не бачили доказів того, що Китай передав зброю або надав смертельну допомогу Росії. 

«Але ми як і раніше стурбовані і продовжуємо уважно стежити», – сказав інший посадовець — з адміністрації Байдена.

У звіті представлені найдетальніші на сьогодні докази того, що призвело до значної кількості державних і приватних попереджень адміністрації Байдена Пекіну, починаючи з кінця лютого.

Китай, який дотримується свого нейтралітету щодо війни в Україні, засудив ці попередження і заявив, що ніколи не погодиться на примус чи вказівки США  у той час, як Вашингтон спрямовує величезну кількість зброї у війну.

Витік документа розширює уявлення про поглиблення відносин Росії з Китаєм, який зараз є головним іноземним союзником Москви. Хоча президент Китаю Сі Цзіньпін, здавалося, зміцнив свої відносини з Путіним під час триденного візиту до Москви минулого місяця, Китай утримався від повної підтримки зусиль російського лідера в Україні, натомість позиціонуючи себе як потенційного миротворця.

Сполучені Штати і НАТО скептично відреагували на заклики Пекіна припинити вогонь і на його мирний план з 12 пунктів, заявивши, що жодне рішення не повинно дозволити Росії «відпочити» і «переозброїтися». Тим часом, Україна вимагає, щоб будь-яке врегулювання шляхом переговорів відбувалось за поваги до її міжнародно визнаних кордонів.

В окремій оцінці розвідки США за той самий період, яка є частиною групи файлів Discord, було зроблено припущення, що Пекін розглядатиме «значний» український напад на Москву з використанням зброї США чи НАТО «як показник того, що Вашингтон несе пряму відповідальність за ескалацію конфлікту і, можливо, як додаткове виправдання Китаю для надання Росії летальної допомоги».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі