США повертаються спиною до світу з Трампом чи без нього — Bloomberg

Поділитися
США повертаються спиною до світу з Трампом чи без нього — Bloomberg © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Глухий кут в Україні має ще більше занепокоїти тих, хто залежить від США у своїй безпеці.

Оскільки Дональд Трамп наближається до президентської номінації від Республіканської партії, цілком природно поставити собі питання, що станеться, якщо США знову очолить нестабільний, імпульсивний і часто деструктивний президент. Але розмірковувати про вплив Трампа — це все одно, що гадати, що станеться після стрімкого падіння.

Велика криза зовнішньої політики США не є чимось, що матеріалізується лише в разі перемоги Трампа в листопаді. Це відбувається вже зараз, коли Америка намагається надати допомогу Україні, що перебуває у стані війни, необхідну для виживання, зазначає Bloomberg.

В США схоже, не відчувають великої нагальності. Життєво важливе рішення про фінансування було відкладено спочатку через тривалі переговори в Сенаті щодо угоди про безпеку кордонів та допомогу Україні, які зрештою ні до чого не призвели, потім через двотижневу перерву, яку Палата представників, очолювана республіканцями, взяла після отримання законопроєкту, який зрештою ухвалив Сенат, а потім через останні відчайдушні зусилля, спрямовані на те, щоб уряд США працював ще кілька тижнів. Поки Вашингтон вагається, наслідки на полі бою накопичуються.

Для України втрати від скорочення американської допомоги не є перспективними чи гіпотетичними. Вони реальні, і вони зростають з кожним днем, у вигляді втрачених життів і територій. Тому, глухий кут в Україні має ще більше занепокоїти тих, хто залежить від США у своїй безпеці.

Так, Трамп зіграв свою ганебну роль в українських дебатах: його опір урегулюванню південного кордону США, оскільки він хоче балотуватися з цього питання в листопаді, допоміг провалити двопартійну угоду, яку підготували в Сенаті. Його протидія допомозі Україні підбадьорює його союзників з MAGA і лякає республіканців-інтернаціоналістів у Палаті представників.

"Але нинішні дебати демонструють, що політична система США може бути паралізована в критичних стратегічних питаннях навіть тоді, коли американський президент назвав Україну центральним фронтом у великій боротьбі між автократією і демократією, і коли навіть тверда більшість законодавців у Палаті представників і Сенаті виступають за надання підтримки цій країні. Якщо це найкраще, на що здатні США під керівництвом Джо Байдена, то не знадобиться і другого президентства Трампа, щоб поставити під сумнів глобальну роль Америки", — пише видання.

У нещодавньому есе для Foreign Affairs колишній міністр оборони Роберт Гейтс стверджував, що політична дисфункція США сприяє геополітичній нестабільності — що розділеній Америці бракує постійності та відданості, необхідних для стримування сил глобального безладу. Чим довше триватиме глухий кут в Україні, тим більш пророчим виглядає це попередження.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі