США підштовхують союзників до посилення обмежень на поставки до Китаю обладнання для виробництва мікросхем 

Поділитися
США підштовхують союзників до посилення обмежень на поставки до Китаю обладнання для виробництва мікросхем  © unsplash/vishnumaiea
Штати намагаються обмежити доступ Пекіна до технологій, які могли б модернізувати його військову промисловість. 

Заступник міністра оборони США з закупівель, технологій та логістики Алан Естевез вирушив до Японії після переговорів з урядом Нідерландів у спробі підштовхнути союзників до подальшого обмеження можливостей Китаю виробляти передові напівпровідники. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

Естевез знову намагався спиратися на угоду між трьома країнами від 2023 року, щоб не допустити ввезення до Китаю обладнання для виробництва мікросхем, яке могло б модернізувати його військову промисловість.

У 2022 році США вперше запровадили масштабні обмеження на постачання до Китаю сучасних мікросхем та обладнання для виробництва чипів від таких компаній, як Nvidia та Lam Research.

У липні минулого року, щоб відповідати політиці США, Японія, де розташовані виробники обладнання для виробництва мікросхем Nikon Corp і Tokyo Electron, обмежила експорт 23 видів обладнання.

Потім уряд Нідерландів почав регулювати поставки компанії ASML, яка є провідним світовим виробником обладнання для виробництва мікросхем.

Вашингтон зараз обговорює з союзниками можливість занесення до експортного списку обмежень ще 11 китайських заводів з виробництва мікросхем. Наразі в списку п'ять заводів, включаючи SMIC — найбільшого виробника мікросхем у Китаї.

США також хочуть контролювати потоки додаткового обладнання для виробництва мікросхем.

У квітні американські чиновники відвідали Нідерланди з метою перешкодити ASML обслуговувати певне обладнання в Китаї. Згідно з американськими правилами, компаніям Штатів заборонено обслуговувати обладнання на передових китайських заводах. Але контракти на обслуговування ASML все ще діють, а уряд Нідерландів не має “екстериторіальних повноважень”, щоб розірвати їх.

Китайські компанії-виробники мікросхем на тлі обмежень США активно інвестують у нові заводи з виробництва напівпровідників, намагаючись розширити можливості країни та обійти експортний контроль Штатів та їхніх союзників, який ускладнює доступ до  необхідного обладнання та сповільнює розвиток високотехнологічного сектору Пекіна.

Повідомлялося, що підсанкційний китайський телекомунікаційний гігант Huawei минулого року випустив смартфон, що працює на сучасному чипі. Це розглядалося як символ технологічного відродження Китаю, попри обмеження з боку Вашингтона.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі