США мають надійні засоби стримування загрози з боку Північної Кореї — офіційні особи

Поділитися
США мають надійні засоби стримування загрози з боку Північної Кореї — офіційні особи © Getty Images
Також Вашингтон прагне інституціоналізувати тристоронню співпрацю з Південною Кореєю та Японією.

Сполучені Штати зберігають готовність і здатність стримувати загрози з боку Північної Кореї разом зі своїми союзниками Південною Кореєю та Японією. Про це заявили високопоставлені американські чиновники, повідомляє Yonhap.

Вони також зазначили, що США прагнуть інституціоналізувати тристороннє оборонне співробітництво між країнами.

«Ми поділяємо загальне занепокоєння ядерною і ракетною програмами Північної Кореї, яке, безумовно, поділяють наші союзники в регіоні, зокрема Японія і Південна Корея», - заявив заступник помічника міністра оборони США у справах Східної Азії Сіддхарт Мохандас.

«Я думаю, що те, що ми робимо у відповідь, - це забезпечення того, що ми, разом з нашими союзниками, підтримуємо бойове надійне стримування», - додав він.

Мохандас зазначив, що стримування США північнокорейських загроз починається зі звичайних сил і засобів, включаючи близько 28 500 американських військовослужбовців, дислокованих у Південній Кореї, і підкріплюється залізною рішучістю Вашингтона надавати Сеулу розширені сили стримування.

Під розширеним стримуванням мається на увазі зобов'язання США допомогти захистити свого союзника, використовуючи всі свої військові можливості, в тому числі ядерні.

Американський президент Джо Байден погодився посилити зобов'язання США щодо розширеного стримування минулого місяця, коли підписав із лідером Південної Кореї Юн Сок Йолем двосторонню угоду, що отримала назву Вашингтонська декларація, яка закликає до посилення розгортання американських стратегічних активів на Корейському півострові і навколо нього.

«Ми хочемо якомога чіткіше дати зрозуміти, що наші зобов'язання для Південної Кореї щодо розширеного стримування є залізними і підкріплені повним спектром наших сил і засобів, в тому числі звичайними і ядерними силами і засобами», - сказав Мохандас.

Помічник міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні Елі Ратнер, наполягав на тому, що Вашингтонська декларація також підтвердила впевненість Південної Кореї в американських силах розширеного стримування.

Представники Пентагону підкреслили важливість тристоронньої співпраці США-Південна Корея-Японія, відзначивши нещодавню відлигу у відносинах між Сеулом і Токіо.

Ратнер сказав, що США роблять все можливе для інституціоналізації американської мережі альянсів і партнерств у регіоні, щоб зміцнити її.

Раніше повідомлялося, що США тісно співпрацюють із Південною Кореєю і Японією для вирішення проблеми порушень прав людини з боку режиму Північної Кореї, включаючи викрадення іноземних громадян. Також Південна Корея, США та Японія домовилися регулярно проводити навчання з протиракетної та протичовнової оборони.

Нещодавно президент США Джо Байден запросив лідерів Японії та Південної Кореї на зустріч у Вашингтоні після тристоронніх переговорів на полях саміту G7.  Лідери обговорили, як підняти тристоронню співпрацю на новий рівень, в тому числі за допомогою координації на тлі ядерної і ракетної загрози з боку КНДР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі