США, Британія та Австралія відстежуватимуть китайські підводні човни за допомогою ШІ

Поділитися
США, Британія та Австралія відстежуватимуть китайські підводні човни за допомогою ШІ © InkDropCreative / depositphotos
Нові технології застосовуватимуть в рамках альянсу безпеки AUKUS, створеного для стримування Китаю.

США та їхні найближчі партнери Велика Британія та Австралія  планують випробувати новий спосіб стеження за китайськими підводними човнами за допомогою штучного інтелекту, пише Bloomberg.

Екіпажі тихоокеанських місій на кращих морських літаках спостереження та штурмовиків ВМС США використовуватимуть алгоритми штучного інтелекту для швидкої обробки даних гідролокаторів, зібраних підводними пристроями трьох країн. Про це у п’ятницю оголосили їх міністри оборони.

Ця технологія може дозволити союзникам відстежувати китайські підводні човни з більшою швидкістю та точністю, в рамках пошуку способів зменшити вплив швидкої військової модернізації Китаю. Випробування є частиною великої угоди США, Британії та Австралії про обмін технологіями, відомої як Aukus Pillar II.

«Ці спільні досягнення дозволять своєчасно використовувати великі обсяги даних, покращуючи наші можливості боротьби з підводними човнами», – йдеться у спільній заяві міністрів оборони Ллойда Остіна, Річарда Марлза та Гранта Шаппса під час зустрічі в Каліфорнії.

Держави заявили, що розгортатимуть передові алгоритми штучного інтелекту на кількох системах, включаючи літак P-8A Poseidon для обробки даних із гідроакустичних буїв пристроїв підводного виявлення кожної країни.

Усі три країни літають на військово-морських літаках, виготовлених компанією Boeing. Американська версія бойового літака регулярно патрулює Тихий океан, включаючи Південно-Китайське море, де час від часу зустрічається із китайськими винищувачами. «Посейдон» несе торпеди та крилаті ракети для ураження підводних човнів і надводних суден.

Це оголошення є частиною ширшого партнерства в галузі безпеки між трьома союзниками, відомим як AUKUS— одним із низки регіональних альянсів, за допомогою яких США прагнуть протистояти Китаю.

Один з проєктів партнерства зосереджений на розбудові внутрішнього потенціалу Австралії в галузі ядерних підводних човнів, що має завершиться спільною розробкою нового підводного човна і введенням його в експлуатацію до 2040 року. Інший передбачає співпрацю у восьми технологічних сферах, включаючи квантові технології, передову кібербезпеку та гіперзвукову зброю.

Міністри оборони оголосили про плани інтегрувати свою здатність запускати та знімати підводні безпілотні апарати з торпедних апаратів на своїх підводних човнах для підводних атак та збору розвідувальної інформації.

«Ця здатність збільшує радіус дії та можливості наших підводних сил, а також підтримуватиме майбутній новий підводний човен Австралії під назвою «SSN-AUKUS», – йдеться в повідомленні.

Відповідно до останнього щорічного звіту Пентагону про збройні сили Китаю, країна в даний час експлуатує шість атомних підводних човнів з балістичними ракетами, шість атомних ударних підводних човнів і 48 дизельних/повітряних незалежних ударних підводних човнів.

«Очікується, що до 2025 року підводні сили китайського флоту зростуть до 65 одиниць, а до  2035 року — до 80 одиниць», йдеться у звіті.

США, Велика Британія і Австралія створили союз у сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростанню політичного, економічного і військового впливу КНР. Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті «Три лицарі проти китайського дракона».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі