США бачать внутрішні ризики для здатності Тайваню протистояти Китаю — Bloomberg

Поділитися
Часті військові операції Китаю поблизу Тайваню послаблюють здатність острова визначати, чи готується Пекін до фактичного вторгнення.

Згідно з новим аналізом дослідницького підрозділу Конгресу США (CRS), можливості Тайваню відбити потенційне вторгнення Китаю можуть бути обмежені внутрішніми політичними та інфраструктурними проблемами. Про це повідомляє Bloomberg.

Оборонний бюджет Тайваню на 2023 рік становить близько 24,6 мільярда доларів, що майже на 10% більше, ніж у 2020 році. Тайвань є найбільшим покупцем американських озброєнь із 2020 року, і його оборонні відносини із США "також надають низку політичних і військових переваг", зазначає аналітик CRS Кейтлін Кемпбелл.

Але низка інших проблем можуть підірвати сили Тайваню, йдеться у звіті. 

Також незрозуміло, яку ціну жителі острова будуть готові заплатити на тлі китайської агресії.

"Енергетика, продовольство, водопостачання, інтернет та інші системи критичної інфраструктури острова є вразливими до зовнішніх порушень. На думку деяких спостерігачів, готовність до цивільної оборони є недостатньою, а військові Тайваню намагаються набирати, утримувати і навчати особовий склад", - йдеться у звіті.

Китайські військові готуються до ракетних ударів, захоплення віддалених територій Тайваню, блокади і висадки морського десанту, що у звіті названо "найризикованішою і найскладнішою кампанією". 

Пекін також посилює тиск у "сірій зоні" який складається з "постійних, низькорівневих, небойових операцій, які, на думку аналітиків, підривають військові переваги і готовність Тайваню".

Однією з найбільших проблем є те, що китайські військові операції поблизу Тайваню в мирний час можуть послабити здатність острова визначати, чи готується Пекін до фактичного вторгнення.

“Якби Китай використовував такі операції як прикриття для неминучого нападу, це могло б значно скоротити час, який Тайвань мав би для відповіді", - йдеться у доповіді. Ці маневри дають Пекіну можливість тренуватися і збирати розвідувальну інформацію, вважають аналітики.

Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Зокрема, уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів. Також не виключається можливість застосування Китаєм сили для захоплення Тайваню. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі