Серед американців послабилася підтримка військової та економічної допомоги Україні — опитування

Поділитися
Серед американців послабилася підтримка військової та економічної допомоги Україні — опитування © unsplash/sincerelydavidcohen
Ознаки зменшення підтримки з'являються на тлі запланованого візиту Байдена у Польщу.

Підтримка надання Україні зброї та прямої економічної допомоги серед американської громадськості послабилася, згідно з новим опитуванням Центру досліджень громадських відносин Associated Press-NORC.

48% респондентів заявили, що підтримують надання США зброї Україні, 29% - проти, а 22% - не підтримують і не виступають проти. У травні 2022 року, менш ніж через три місяці після початку війни, 60% дорослого населення США висловилися за надання Україні зброї.

Американці приблизно порівну розділилися щодо спрямування державних коштів безпосередньо в Україну: 37% - за, 38% - проти, 23% - не визначилися. Ознаки зменшення підтримки України з'являються перед запланованим візитом президента США Джо Байдена у Польщу на тлі річниці повномасштабного вторгнення РФ. Байден неодноразово заявляв, що США допомагатимуть Україні «стільки, скільки буде потрібно» для боротьби з російським вторгненням.

Опитування показує, що 19% американців мають велику впевненість у здатності Байдена впоратися з ситуацією в Україні, тоді як 37% кажуть, що мають лише часткову впевненість, а 43% майже не мають жодної.

Погляди на те, як Байден впорається з війною, розділилися значною мірою вздовж партійних ліній. Серед демократів 40% опитаних заявили, що вони повністю впевнені в тому, що Байден впорається з ситуацією, 50% мають часткову впевненість, а 9% - майже не впевнені. Серед республіканців переважна більшість (76%) кажуть, що майже не довіряють Байдену. Ці цифри практично не змінилися з травня минулого року.

Більшість американців, 63%, як і раніше, виступають за запровадження економічних санкцій проти РФ, показує опитування, хоча ця частка також зменшилася порівняно з 71% у травні 2022 року.

59% респондентів вважають, що обмеження шкоди, завданої економіці США, важливіше, ніж ефективні санкції проти Росії, навіть якщо це означає, що санкції будуть менш ефективними. Майже рік тому, у березні 2022 року, ситуація була зворотною: 55% сказали, що ефективні санкції проти Росії є більшим пріоритетом, навіть якщо це означає шкоду для економіки США.

Загалом, опитування показує, що близько чверті американців, 26%, зараз вважають, що США повинні відігравати важливу роль у цій ситуації, порівняно з 40% у березні 2022 року. Водночас 49% опитаних вважають, що США повинні відігравати другорядну роль, і лише 24% кажуть, що Вашингтон не повинен відігравати жодної ролі.

З березня минулого року відсоток демократів, які вважають, що США повинні відігравати важливу роль у цій ситуації, дещо знизився з 48% до 40%, тоді як серед республіканців він знизився з 35% до 17%.

Демократи також частіше, ніж республіканці, підтримують запровадження економічних санкцій проти Росії (75% проти 60%), прийняття біженців з України (73% проти 42%), надання зброї Україні (63% проти 39%) та направлення державних коштів в Україну (59% проти 21%). З травня минулого року підтримка дещо послабилася як серед демократів, так і серед республіканців.

Опитування було проведене 26-30 січня серед 1 068 дорослих з використанням вибірки AmeriSpeak Panel NORC, яка розроблена для репрезентативності населення США. Похибка вибірки для всіх респондентів становить плюс-мінус 4,2 відсоткових пункти.

Раніше Washignton Post писало, що республіканці стали більш готовими віддати Росії частину України. Опитування свідчать, що демократи більше вірять в українську перемогу, ніж республіканці. При цьому зазначається, що підтримка України загалом лишається двопартійною. Але республіканці більш скептично ставляться до вірогідності української перемоги. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі