США будуть моніторити використання допомоги, наданої Україні для боротьби з російським агресором. Хто увійшов до складу робочої групи розповів Сергій Козьяков у статті для ZN.UA «Слідчі та аудитори «Могутньої трійки» проти української корупції».
«Для подальших дій створена Міжвідомча робоча група з нагляду в Україні, яка складається з офісів трьох генеральних інспекторів (Міноборони, Держадепартаменту та USAID – «могутньої трійки»), а також інших генеральних інспекторів наглядових організацій в усьому уряді США», – пише Козьяков.
При цьому Козьяков звернув увагу, що наглядовий персонал офісів «Могутньої трійки» почав проводити щомісячні зустрічі для координації наглядової діяльності в Україні ще у червні минулого року.
Крім Міноборони, Держдепу та USAID станом на 31 грудня 2022 року до складу робочої групи входять наглядові організації (Генеральних інспекцій):
- Агентства аудиту оборонних контрактів;
- Міністерства сільського господарства;
- Міністерства торгівлі;
- Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб;
- Міністерства внутрішньої безпеки;
- Міністерства юстиції;
- Міністерства фінансів;
- Експортно-імпортного банку США;
- Міжнародної фінансової корпорації розвитку;
- Управління звітності уряду;
- Агентства аудиту;
- Армійського ревізійного агентства;
- Морської аудиторської служби.
«Критично важливо, що до цього списку також входять 17 розвідувальних організацій, які визначаються терміном «Розвідувальне співтовариство США, завданням яких є збір інформації та ведення розвідувальної діяльності в інтересах Сполучених Штатів», – додав Козьяков.
Він також зазначив, що Служба кримінальних розслідувань «Могутньої трійки» співпрацює з військовими кримінально-розшуковими організаціями, іншими федеральними партнерами з правоохоронних органів і Міністерством юстиції США, а також міжнародними партнерами з правоохоронних органів щодо слідчих дій, пов’язаних з Україною.
«На діяльність щодо забезпечення нагляду за загальними асигнуваннями на реагування в Україні Агентства «Могутньої трійки» та Управління звітності уряду за рішенням Конгресу отримали додатково 42 мільйони доларів», – підсумував Козьяков.
Напередодні повідомлялося, що протягом поточного тижня в місті Києві працюють аудитори зі Сполучених Штатів Америки, щоб переконатися, що надана Україні військова допомога від США використовується за призначенням і не перенаправляється.
Раніше в Білому домі запевнили, що звинувачення в корупції, які призвели до низки звільнень в українській владі, не стосуються мільярдів доларів військової та гуманітарної допомоги, наданої Сполученими Штатами Америки.