WP: Республіканці стали більш готовими віддати Росії частину України

Поділитися
Опитування свідчать, що демократи більше вірять в українську перемогу, ніж республіканці.

Коли сьогодні ввечері президент Джо Байден виступить зі своїм другим зверненням «Про становище країни», одним з головних питань, вочевидь, буде Україна, особливо зважаючи на те, що Республіканська партія все менше підтримує фінансування української оборони від вторгнення Росії.

Груднева промова президента Володимира Зеленського в Конгресі, схоже, не сильно змінила ситуацію. Половина чи й більше республіканців тепер кажуть, що або вважають американську допомогу для України надто великою, або вимагають перекрити фінансування і крапка. Такі настрої в партії спонукали нового спікера Палати представників Кевіна МакКарті припустити, що нижня палата Конгресу під керівництвом республіканців не захоче виділяти нові кошти. Низка нових опитувань, опублікованих перед промовою Байдена, підтверджує зміни в ставлені до питання, яке раніше користувалося двопартійною підтримкою, - пише Washignton Post.

Наприклад, опитування, яке провели разом Washington Post і ABC News, свідчить, що половина республіканців тепер вважають, що США роблять «надто багато» для України. Хоча в квітні 2022 року так стверджували 18%. Більш вражають результати опитування NBC News, які були опубліковані минулого тижня. Згідно з ними, 63% республіканців виступають проти «передачі Україні додаткового фінансування і зброї», в той час як 32% займають протилежну позицію.

«Це, напевне, найбільше зафіксоване досі несхвалення фінансування для України з боку Республіканської партії. І воно з’явилося якраз тоді, коли адміністрація Байдена вирішила почати відправляти танки», - пише видання.

Але залишається питання «чому». Справа не лише у витратах і не в тому, що республіканці стали на бік Росії проти України, як ведучий Fox News Такер Карлсон, який сам в цьому зізнався.

«Здебільшого справа в тому, що вони менше вірять в українські воєнні зусилля, а скептичне ставлення до того, що вторгнення Росії становить загрозу для США, зростає. І, напевне, найбільш показовим є те, що з’явилася готовність віддати Росії частину української території, якої вона прагне», - йдеться в статті.

Підтримка України загалом лишається двопартійною. Але республіканці більш скептично ставляться до вірогідності української перемоги. Опитування Fox News, результати якого були опубліковані минулого тижня, свідчать, що демократи більше вірять в те, що Україна переможе у війні: 61% проти 26%. Але республіканці поділилися майже порівну в цьому питанні. 43% вірять, що Росія здобуде перемогу, а 42% - що Україна. Це вже друге опитування після виборів 2022 року, яке говорить, що республіканці більш, ніж демократи, схильні вірити в російську перемогу.

В грудні опитування Fox News виявило, що 34% демократів вважали, що Україна «дуже вірогідно» зможе витримати вторгнення і залишиться вільною країною. Але лише 15% республіканців були з цим згодні. Крім того республіканці менше, ніж раніше, вірять, що у російській війні проти України для США справді щось стоїть на кону.

Опитування Університету Маркетта, проведене цього місяця, свідчить, що 37% демократів переконані, що війна «сильно» впливає на життя в США. Такої ж думки лише 24% республіканців. Хоча дослідження Pew Research Center на початку війни показало, що половина республіканців вважали російське вторгнення «великою загрозою» для американських інтересів. Тепер так думають 29%. Позиція демократів щодо цього питання лише трохи ослабла: з 50% до 43%.

Напевне, найбільше вражає те, що республіканці готові поступитися українською територією заради закінчення війни. Нове опитування Gallup дало людям вибір: підтримувати Україну в поверненні її територій або закінчити війну швидше, хоча це дозволить Москві зберегти завойовані регіони. Більшість з невеликою перевагою республіканських респондентів обрала перший варіант. Але 41% сказали, що готові поступитися Росії українською територію заради закінчення війни. Лише 16% демократів згодні на такий варіант.

А якщо накласти на це ще й фінансове питання, республіканці стають ще більш відкритими до того, щоб Росія зберегла контроль над українськими землями. В листопаді опитування Chicago Council on Global Affairs запропонувало схожу дилему: підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно», навіть якщо це призведе до подорожчання цін на пальне і продукти, або ж почати переговори про врегулювання, «навіть якщо це призведе до втрати Україною частини території». Влітку 2022 року республіканці поділилися порівну в цьому питанні. Але в листопаді вони вже були більше схильні віддати українську землю: 63% проти 33%. В таборі демократів ситуація була протилежна: 61% за підтримку України «стільки, скільки буде потрібно», проти 36% прихильників поступок.

Звісно, це не перший випадок, коли частина американців були готові погодитися на посягання Росії на українську територію. Однак, коли США постали перед проблемою російської анексії Криму в 2014 році, партійний поділ був дзеркальним.

Тоді саме республіканці більше вірили в те, що підтримка України відповідала американським національним інтересам і виступали за більш жорстку відповідь Росії.

«Такі опитування схожі на загадки про яйце і курку: можливо, дедалі більша частина республіканців просто не вірять, що ціна того варта, зважаючи на невизначені перспективи українського успіху», - пише видання, додаючи, що також цілком можливо, що частина республіканців хотіли б, щоб політика США щодо України вимагала менше втручання.

Але результат той самий: приблизно половина чи й більше республіканців тепер досить скептично налаштовані до продовження втручання США. І багато в Республіканській партії готові дати Росії принаймні щось з того, заради чого вона вторглася в Україну.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі