Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вважає, що світ зараз переживає переломний момент свого існування, а рішення наступних п’яти років визначатимуть хід історії протягом десятиліть. Під час виступу у Варшаві, після зустрічі з польським лідером Анджеєм Дудою, глава США вказав на важливість збереження демократичних цінностей для всього людства.
Він зазначив, що за минулий рік Штатам і їхнім союзникам та партнерам вдалося створити "надзвичайну" коаліцію для протидії російській агресії. Однак її діяльність полягає не так у протистоянні, як у тому, "за що ми виступаємо"
На думку Байдена, демократичні держави мають продовжувати працювати разом задля посилення безпеки, покращення життя людей і забезпечення гідного ставлення для всіх у світі.
"Я вважаю, зараз переломний момент у історії. Ті рішення, які ми будемо ухвалювати в наступні п’ять років, будуть формувати майбутнє на десятиліття вперед. Це стосується і американців, і людей всього світу. На кону принципи, які є вічними. Це вибір між надією і страхом, сводобою і неволею, обмеженнями і можливостями. Між демократією і сильною рукою диктатора, який прагне руйнувати, є можливості, які ми маємо використати – не в полоні, а у свободі", – наголосив президент США.
Він додав, що свобода – це найбільша цінність і прагнення як для американців, так і для жителів інших країн. І зауважив, що зараз потрібно зберегти її для наших дітей та онуків. "Вони теж мають знати, що таке свобода", – підсумував Джо Байден.
Крім цього, лідер Штатів вкотре наголосив, що НАТО продовжить "непохитно" підтримувати Україну в її боротьбі з російськими окупантами, на що б не розраховував глава РФ Владімір Путін.
Під час своєї промови американський президент також висловив впевненість, що росіянам не вдасться завоювати Україну.
Нагадаємо, днем раніше Джо Байден таємно приїхав у Київ, де, зокрема, анонсував новий пакет оборонної допомоги для нашої країни. Президент Володимир Зеленський заявив, що переговори з главою США були дуже плідними, а їх результати відображатимуться на полі бою.
Візит президента США до Києва під час війни продемонстрував на найвищому рівні дипломатію меседжів. Можливо, фраза Джо Байдена "Минув рік. Київ вистояв. Україна вистояла. Демократія вистояла" не займе в анналах історії місце поряд з "Я — берлінець" Джона Кеннеді, але почути її від президента США у Києві українцям було важливо. Байден поставив Україну у центр своєї концепції глобального протистояння демократії та авторитаризму. Але яким він бачить закінчення війни росії проти України?
Читайте в статті експосла України в США Олега Шамшура "Байден в Києві надіслав сигнал путіну. Але без відповіді залишилося ключове питання".