Призупинення роботи уряду США сповільнить можливості Пентагону компенсувати запаси озброєнь, відправлених в Україну — Bloomberg

Поділитися
Уряд США на межі шатдауну.

Потенційне призупинення роботи уряду США сповільнить темпи заміни запасів озброєнь, відправлених в Україну, заявив контролер Міністерства оборони Штатів Майк МакКорд, особливо якщо нові гроші на підтримку Києва не будуть включені до остаточного пакету фінансування. Про це повідомляє Bloomberg.

Без додаткового фінансування допомоги Україні Пентагон має повноваження від Конгресу направити Україні ще на п'ять мільярдів доларів зброї та обладнання з наявних запасів, але у нього залишилося лише 1,6 мільярда доларів, щоб укласти контракти з промисловістю і замінити це обладнання, заявив МакКорд.

"Ми могли б легко використати ці 1,6 мільярда доларів уже зараз. Ми накопичуємо їх або тримаємося за них, тому що це моя єдина можливість змінити ситуацію. Це все, що у мене залишилося, оскільки я не знаю, чи отримаємо ми цей додатковий транш і коли ми його отримаємо", - додав він. 

У серпні адміністрація президента США Джо Байдена запросила 24 мільярди доларів додаткової допомоги Україні, з яких близько 13 мільярдів доларів - на оборону. Додаткове фінансування зіштовхнулося з опозицією з боку частини республіканців у Палаті представників. У вівторок,26 вересня, Сенат запропонував тимчасовий проект фінансування, який передбачає $6 млрд для України. Поки що ця пропозиція не пройшла в Палаті представників, що значно збільшує шанси призупинення роботи уряду цими вихідними, коли урядове фінансування закінчиться.

"Ви хочете заповнити прогалину і надіслати сигнал про постійний попит на фінансування і контракти промисловості, щоб зберегти це світло, і це те, що нам вже довелося сповільнити, тому що ми побачили, що існує реальна перспектива шатдауну. Тут треба бути трохи обачними, ми не хочемо залишитися без нічого", - сказав МакКорд.

Як і інші федеральні відомства, Міністерство оборони США зазвичай робить такі попередження про потенційну кризу, коли існує загроза закриття уряду або коли воно зіштовхується з перспективою продовження резолюції, яка заморожує більшість витрат на рівні попереднього року.

Високопосадовці Пентагону, які займаються закупівлями, кажуть, що вони також стурбовані тим, що шатдаун може затримати офіційне прийняття систем озброєнь і продукції, оскільки інспектори Агентства з управління оборонними контрактами, які контролюють цей процес, можуть бути відправлені у відпустку. Підрядники не отримають остаточних платежів без офіційного прийняття, а виробничі лінії можуть відставати, кажуть посадовці. 

"Може скластися хибне уявлення, що підрядників це не торкнеться", - сказав МакКорд.

Агентство з управління оборонними контрактами контролює виплату підрядникам 1,4 мільярда доларів на день у 12 208 місцях і управляє 229 079 контрактами, сказав речник відомства Метью Монтгомері, додавши, що переважна більшість цієї діяльності буде заблокована, якщо уряд призупинить роботу.

Під час шатдауну у 2013 році інспектори агентства не змогли підписати контракти на поставку літаків F-35 у Форт-Ворті, штат Техас, а авіабудівна компанія Lockheed Martin Corp. була змушена зупинити виробничу лінію, нагадав нещодавно начальник відділу закупівель Пентагону Вільям Лаплант.

"Шатдаун може зупинити наші лінії з виробництва боєприпасів, як це сталося у 2013 році. Це було б дуже недалекоглядно в той час, коли ми зосереджені на нарощуванні виробництва боєприпасів для України і з огляду на майбутні потреби в Індо-Тихоокеанському регіоні", - сказав сенатор Джек Рід, голова комітету з питань збройних сил.

Раніше повідомлялося, що Сенат США проголосував за початок дебатів про схвалення тимчасового бюджету, щоб уникнути призупинення роботи уряду наприкінці тижня. 

Представник Пентагону Кріс Шервуд заявляв, що на військову допомогу від США та навчання українських військових у Штатах може вплинути тимчасова зупинка роботи американського уряду.

У разі “закриття уряду” Пентагон все ще матиме доступ до обладнання із власних запасів, звідки надходить більшість обладнання, що надсилається в Україну. Але на постачання цього обладнання, а також на тренування українських сил, що тривають у США, можуть вплинути відпустки персоналу і призупинення Міністерством оборони всіх видів діяльності, які не вважаються важливими для національної безпеки Штатів, у разі закриття уряду.

Візит Володимира Зеленського до Вашингтону показав, що на капітолійських пагорбах віють політичні вітри, які невпинно погіршують ситуацію для України. Чому так трапилося? Що треба робити Україні, щоб втримати підтримку Сполучених Штатів?  Про це — в статті Олександра Хари «Зеленський у Вашингтоні. Штормове попередження».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі