У суботу, 15 лютого, відбулася телефонна розмова державного секретаря Марко Рубіо з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим. Дзвінок відбувся за ініціативою Сполучених Штатів Америки, повідомило “РИА Новости” з посиланням на МЗС РФ.
“З ініціативи американської сторони відбулася телефонна розмова глав зовнішньополітичних відомств двох країн”, –- ідеться в повідомленні.
Згодом російське МЗС повідомило, що глави відомств домовилися про підтримання каналу комунікації для “розв'язання проблем, що накопичилися в російсько-американських відносинах, в інтересах зняття успадкованих від попередньої адміністрації односторонніх бар'єрів на шляху взаємовигідного торгово-економічного та інвестиційного співробітництва”.
“Окреслено обопільну налаштованість на взаємодію з актуальної міжнародної тематики, зокрема врегулювання навколо України, ситуації навколо Палестини та загалом на Близькому Сході й на інших регіональних напрямках”, – йдеться у повідомленні.
В МЗС РФ додали, що глави відомство також обмінялися думками щодо шляхів якнайшвидшого припинення розпочатої адміністрацією Барака Обами у 2016 році лінії на максимальне ускладнення умов функціонування російських дипломатичних місій у США. Вони домовилися найближчим часом організувати зустріч експертів для узгодження конкретних кроків щодо взаємного зняття перешкод для роботи закордонних представництв.
“Лавров і Рубіо підтвердили готовність спільно працювати над відновленням взаємоповажного міждержавного діалогу в руслі заданої президентами тональності. Домовилися про регулярні контакти, зокрема для підготовки російсько-американської зустрічі на вищому рівні”, – йдеться у повідомленні російського МЗС.
Напередодні Трамп провів телефонну розмову з Путіним та оголосив про намір негайно розпочати переговори щодо припинення війни в Україні. Після цього президент США зателефонував Зеленському, проте український президент не вважає, що таким чином американський лідер розставив пріоритети.
Анонс Трампом переговорів викликав шок серед європейських союзників Києва, оскільки переговорний процес, за повідомленнями, ініціюється без безпосередньої участі української сторони. Крім того, західні лідери висловили стурбованість можливими наслідками такого кроку для європейської безпеки. Попри це, американський лідер заявив, що США продовжать допомагати Києву, інакше "Путін подумав би, що він виграв".