У Палаті представників США відхилили поправки про скорочення допомоги Україні до законопроекту про фінансування Пентагону — The Hill

Поділитися
У Палаті представників США відхилили поправки про скорочення допомоги Україні до законопроекту про фінансування Пентагону — The Hill © Getty Images
За продовження підтримки України проголосували більшість республіканців у Палаті представників.  

У середу, 27 вересня, більшість республіканців у Палаті представників Конгресу США відхилили низку спроб скоротити фінансування допомоги Україні, проголосувавши проти поправок до законопроекту про асигнування Пентагону, які могли б обмежити фінансову підтримку Києва з боку Вашингтона. Про це повідомляє The Hill.

Голосування відбулося більш ніж через два місяці після того, як більше половини учасників засідання Республіканської партії в Палаті представників проголосували проти двох аналогічних поправок до щорічного законопроекту про асигнування на оборону. Однак голосування в середу відбулося в той час, коли Конгрес намагається встигнути узгодити проект фінансування уряду до 30 вересня, перебуваючи на межі шатдауну.

Підтримка України стала центральним питанням у дискусіях щодо фінансування уряду. У вівторок, 26 вересня, Сенат підтримав двопартійну резолюцію, яка передбачає виділення $6,15 млрд на допомогу Україні, проти якої вишикувалися республіканці в Палаті представників, частково через гроші для Києва.

Перша поправка, внесена республіканцем Енді Біггсом (штат Арізона), передбачала скорочення фінансування Ініціативи сприяння безпеці України на 300 мільйонів доларів, тобто на всю суму, закладену в законопроекті про видатки.

Палата представників відхилила цю пропозицію 330 голосами проти 104, при цьому проти поправки виступили більшість республіканців — 117 законодавців від Республіканської партії. У липні поправка про вилучення 300 мільйонів доларів для України із Закону про бюджетні асигнування на національну оборону (NDAA) провалилася 341 голосом проти 89.

Це положення стало джерелом суперечок на засіданні Республіканської партії в Палаті представників цього місяця.

Спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті заявив журналістам минулого тижня, що вилучить ці гроші із законопроекту про витрати і проведе окреме голосування щодо фінансування після того, як представниця республіканців Марджорі Тейлор Грін приєдналася до консерваторів, заблокувавши процедурне голосування для просування законодавства. Грін та деякі інші республіканці висловили занепокоєння щодо продовження фінансової підтримки Києва.

Але через день Маккарті відмовився від своєї обіцянки, оголосивши, що гроші залишаться в законопроекті після того, як визнав, що інший проект з фінансування Державного департаменту та закордонних операцій також включає допомогу Україні. 

Ці два законопроекти про асигнування були включені в ту саму норму, разом з двома іншими, за яку Палата представників проголосувала у вівторок. Грін виступила проти правила, яке регулює дебати щодо законопроектів, через включення допомоги Україні до обох законопроектів.

Хоча законопроект про фінансування Пентагону не допоможе уникнути призупинення роботи уряду і навряд чи пройде через контрольований демократами Сенат, голосування відбулося в той час, коли верхня палата готується прийняти і направити до Палати представників свій тимчасовий законопроект, який містить допомогу Україні.

Палата представників також переважною більшістю голосів відхилила поправку від республіканця Метта Гетца, який закликав заборонити надання Україні допомоги у сфері безпеки: 339 голосів проти 93.

Крім того, Палата представників відхилила поправку, також внесену Гетцом, яка забороняла використання коштів на передачу касетних боєприпасів. 

Ця поправка розколола обидві партії: 85 республіканців і 75 демократів підтримали її, тоді як 132 республіканці і 137 демократів проголосували проти.

Раніше повідомлялося, що Сенат США проголосував за початок дебатів про схвалення тимчасового бюджету, щоб уникнути призупинення роботи уряду наприкінці тижня. 

Представник Пентагону Кріс Шервуд попередив, що на військову допомогу від США та навчання українських військових у Штатах може вплинути тимчасова зупинка роботи американського уряду.

У разі “закриття уряду” Пентагон все ще матиме доступ до обладнання із власних запасів, звідки надходить більшість обладнання, що надсилається в Україну. Але на постачання цього обладнання, а також на тренування українських сил, що тривають у США, можуть вплинути відпустки персоналу і призупинення Міністерством оборони всіх видів діяльності, які не вважаються важливими для національної безпеки Штатів, у разі закриття уряду.

Візит Володимира Зеленського до Вашингтону показав, що на капітолійських пагорбах віють політичні вітри, які невпинно погіршують ситуацію для України. Чому так трапилося? Що треба робити Україні, щоб втримати підтримку Сполучених Штатів?  Про це — в статті Олександра Хари «Зеленський у Вашингтоні. Штормове попередження».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі