Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрінеться з американськими та індійськими бізнес-лідерами у Вашингтоні в п'ятницю, 23 червня, в останній день офіційного візиту до Штатів, який ознаменувався обіцянками поглиблення двосторонньої співпраці. Про це повідомляє Reuters.
Президент США Джо Байден влаштував “теплий прийом” для Моді, заявивши після тривалих переговорів, що економічні відносини між країнами "процвітають". За останнє десятиліття товарообіг зріс більш ніж удвічі.
Моді продовжить переговори з високопосадовцями США під час обіду в Державному департаменті з віцепрезидентом Камалою Харріс та держсекретарем Ентоні Блінкеном.
Також Моді виступить перед бізнес-лідерами в Центрі виконавських мистецтв Кеннеді.
Очікується, що серед 1200 учасників будуть керівники провідних американських компаній, включаючи FedEx, MasterCard і Adobe, а також представники індійських компаній, таких як Tech Mahindra і Mastek.
Моді, який у четвер, 22 червня у Білому домі оголосив про "нову главу" у "стратегічному партнерстві" між країнами, прагне позиціонувати Індію, найчисельнішу країну світу з населенням 1,4 мільярда осіб і п'яту за величиною економіку, як виробничу і дипломатичну силу.
Вашингтон хоче, щоб Індія стала стратегічною противагою Китаю, і угоди, оголошені цього тижня, включають інвестиції від американських фірм, спрямованих на стимулювання виробництва напівпровідників в Індії та зменшення її залежності від Китаю в галузі електроніки.
Білий дім також оголосив про плани співпраці у сфері квантових обчислень, наукових досліджень і технологічних інновацій, а також про плани виробництва зброї в Індії.
Однак деякі політичні аналітики ставлять під сумнів готовність Індії протистояти Пекіну щодо Тайваню та інших питань. Вашингтон також розчарований тісними зв'язками Індії з Росією, в той час, як Москва веде війну проти України.
Раніше повідомлялося, що Президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді під час переговорів узгодили широкий список стратегій розширення оборонного і технологічного співробітництва на тлі зростання економічної і військової сили Китаю.
Крім того, Байден та Моді за підсумками зустрічі опублікували спільну заяву, у якій обидва лідери висловили стурбованість війною РФ проти України, а також пообіцяли продовжувати гуманітарну допомогу. Водночас, у документі не згадується Росія та її роль у війні. Натомість обидва лідери зауважили, що їх країни «підтверджують, що заснований на правилах міжнародний порядок має поважатися» в загальному сенсі.