Поліцейського, засудженого за вбивство Джорджа Флойда, пирнули ножем у в’язниці – AP

Поділитися
Поліцейського, засудженого за вбивство Джорджа Флойда, пирнули ножем у в’язниці – AP © Minnesota Department of Corrections via Getty Images
Його госпіталізували.

Колишній офіцер поліції Міннеаполіса у США Дерек Шовін, якого засудили за вбивство чорношкірого Джорджа Флойда, отримав у в’язниці ножові поранення.

Подія сталася в п’ятницю у федеральній тюрмі в Арізоні, пише Associated Press із посиланням на анонімні джерела. Зазначається, що виправна установа в Тусоні страждає від прогалин у системі безпеки і нестачі персоналу.

Бюро в'язниць підтвердило цю інформацію і зазначило, що співробітники, які прибули на виклик, локалізували інцидент і провели «заходи з порятунку життя», після чого ув'язненого госпіталізували в лікарню для подальшого лікування і обстеження. Ніхто з працівників установи не постраждав. Про подію повідомили у Федеральне бюро розслідувань.

Наразі відвідування в'язниці, в якій перебуває близько 380 ув'язнених, призупинено.

Нагадаємо, 25 травня 2020 року поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларовою банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовін тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.

Шовіна засудили за вбивство афроамериканця до 22,5 років у в’язниці. Ще одни колишній офіцер поліції Міннесоти  Дж. Олександра Куенг отримав 3,5 роки у справі Джорджа Флойда. 29-річний Куенг і його колега Томас Лейн допомогли Шовіну тримати Флойда, тоді як інший офіцер, не давав перехожим наближатися до місця події.

Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення. У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його. Акції супроводжувались погромами магазинів та поліцейських відділків. Згодом мітингарів підтримали у інших містах та навіть країнах.

Заворушення в США супроводжувалися пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках міст оголошували комендантську годину, для підтримки порядку в міста вводили Національну гвардію. Під час масових заворушень в США загинули щонайменше 11 людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі