Південна Корея передала Сполученим Штатам російського хакера, який атакував тисячі комп'ютерів

Поділитися
Південна Корея передала Сполученим Штатам російського хакера, який атакував тисячі комп'ютерів © 9sdworld/pixabay.com
Слідство встановило, що Євген Птіцин привласнив 16 мільйонів доларів, отриманих у результаті розповсюдження програми-вимагача.

Південна Корея екстрадувала до Сполучених Штатів росіянина, якого звинувачують у створенні та поширенні програм-вимагачів, зокрема програми-вимагача Phobos, повідомляє Міністерство юстиції США.

Екстрадиція відбулася 4 листопада, а у понеділок Мін’юст розкрив звинувачення проти  42-річного Євгєнія Птіцина.

Жертвами програми-вимагача Phobos, поширенням якої займався росіянин,  стали понад 1000 державних і приватних організацій у Сполучених Штатах і по всьому світу. Завдяки їй Птіцин отримав понад 16 мільйонів доларів США.

«Птіцин і його співзмовники зламали не лише великі корпорації, але й школи, лікарні, некомерційні організації, а також одне з визнаних на федеральному рівні індіанських племен», – повідомила представниця Мін’юста Ніколь Арджент’єрі.

Як йдеться в обвинувальному акті, починаючи з листопада 2020 року, Птіцин та інші змовилися з метою участі в міжнародній схемі злому комп’ютерів і здирництва. Вони розробили та пропонували доступ до програми-вимагача Phobos іншим злочинцям та керували веб-сайтом у Даркнеті, через який координували продаж і розповсюдження програм-вимагачів Phobos.

 Для реклами своїх послуг на незаконних форумах і платформах обміну повідомленнями вони використовували різні нікнейми.

Після зламу комп’ютерів учасники схеми вимагали від жертв викуп в обмін на ключі для відновлення доступу до даних. Для цього вони залишали нотатки про викуп на комп’ютерах жертв, а також телефонували їм та надсилали електронні листи.

Якщо Птіцина визнають винним за 13 пунктами обвинувачення, йому загрожує максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі за кожне шахрайство; 10 років в'язниці за кожен злом комп'ютера; і п'ять років в'язниці за змову з метою комп'ютерного шахрайства та зловживання - загалом до 125 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі