Радник Трампа вимагав грошей за сприяння призначенню на посади в новій адміністрації — ЗМІ

Поділитися
Радник Трампа вимагав грошей за сприяння призначенню на посади в новій адміністрації — ЗМІ © EPA/ JEENAH MOON / POOL
Саме цей радник пропонував себе на посаду спеціального посланника президента США щодо України та РФ.

Юридична команда новообраного президента США Дональда Трампа знайшла докази того, що один із його ключових радників — Борис Епштейн вимагав грошей за сприяння призначенню на посади в новій адміністрації, повідомляє NYT, посилаючись на джерела.

Новообраний президент доручив своїй команді провести перевірку щодо Епштейна, який координував юридичний захист у кримінальних справах проти Трампа і став впливовою фігурою під час перехідного періоду. Кілька людей, яким Трамп довіряє, попередили його про те, що Епштейн вимагав грошей в осіб, які цікавилися отриманням посад у новій адміністрації. 

Девід Воррінгтон, який фактично був головним юрисконсультом кампанії Трампа, провів перевірку. У звіті стверджується, що Епштейн просив грошей у двох осіб, включаючи Скотта Бессента, якого Трамп нещодавно оголосив претендентом на посаду міністра фінансів.

Згідно з даними ЗМІ, Епштейн зустрівся з Бессентом у лютому — коли було відомо, що той зацікавлений у посаді міністра фінансів. Епштейн попросив від $30 000 до $40 000 на місяць за “просування” кандидатури Бессента в Мар-а-Лаго, маєтку Трампа у Флориді. Бессент відмовився. 

Другою особою, згаданою у звіті, був оборонний підрядник, у якого Епштейн попросив $100 000 на місяць за “просування” протягом перехідного періоду. Підрядник відмовився від “послуг” Епштейна і боїться помсти.

Документ закінчується словами про те, що близькість Епштейна до Трампа повинна “бути припинена”.

“Для мене велика честь працювати на президента Трампа”, - заявив сам Епштейн у понеділок, 25 листопада, ввечері, назвавши повідомлення про вимагання виплат “неправдивими та наклепницькими”.

“Відповідно до стандартної практики, був проведений і завершений широкий огляд консультаційних угод кампанії, в тому числі щодо Бориса, серед інших. Зараз ми рухаємося вперед разом як команда, щоб допомогти президенту Трампу зробити Америку знову великою”, - йдеться в заяві представника команди Трампа Стівена Чунга.

Адвокат Бессента сказав, що його клієнт відмовився від коментарів.

Епштейн працював на Трампа після президентських виборів 2020 року. Він очолював юридичну команду Трампа в останні роки, коли тому висунули низку кримінальних звинувачень. Водночас Епштейн був “поляризаційною силою” в орбіті новообраного президента США — накопичив багато ворогів, зберігаючи при цьому тісні зв'язки з самим Трампом. Епштейн вимагав, щоб усі інші адвокати Трампа працювали через нього, і деякі з адвокатів були незадоволені цим.

Після виборів у листопаді 2024 року Епштейн почав відігравати важливу роль у перехідній команді Трампа, проводячи багато часу в Мар-а-Лаго і рекомендуючи кандидатів на посади. Радник має широкий доступ до щоденного розкладу Трампа та думок про політику й кадрові призначення новообраного президента США.

Серед пропозицій Епштейна, зокрема, кандидатура колишнього члена Палати представників Метта Гетца на посаду генерального прокурора. Минулого тижня Гетц зняв свою кандидатуру на тлі скандалу. 

Епштейн також часто телефонує Трампу, повідомляючи позитивні новини. 

“Він - фея добрих новин”, - розповів один із радників новообраного президента.

Багато радників Трампа скептично ставляться до Епштейна під час перехідного періоду, оскільки той давав рекомендації відносно посад, що, здавалося б, виходить далеко за межі його юридичних обов'язків. Іноді радники навіть намагалися не допускати Епштейна до зустрічей, пише Washington Post.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Епштейн пропонував себе на посаду спеціального посланника президента США щодо України та РФ. Епштейн народився в Росії і жив там у дитинстві, а ще має родичів по обидва боки війни — цього, на його думку, достатньо для розуміння того, як вирішувати питання взаємин між Києвом та Москвою.

Своєю пропозицією про призначення на таку дипломатичну посаду Епштейн шокував кількох людей з оточення Трампа. Водночас сам Трамп слухав пропозицію з інтересом і не відкинув її, хоча нічого й не обіцяв. 

Попри те, що в оточенні Трампа є люди, які відверто зневажають Епштейна, в орбіті новообраного президента США важко знайти когось, хто б засумнівався у впливі ключового радника, писала нещодавно NYT. 

ZN.UA зібрало список оголошених на цей момент претендентів на ключові посади в новій адміністрації Трампа: серед них є суперечливі фігури, заявивши про плановане призначення яких новообраний президент США викликав неабияке здивування у Вашингтоні.

Експосол України в США Олег Шамшур проаналізував результати американських виборів та спрогнозував, чого очікувати від другого терміну Трампа в Білому домі. Детальніше — в статтях “Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна” та “Війна може закінчитися швидше, але... Що нам треба знати про команду Трампа”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі