Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч МакКоннелл у своєму виступі на Форумі CEPA (Центр аналізу європейської політики) 27 вересня підтвердив важливість продовження підтримки України, підкресливши її відповідність інтересам США та «мінімальні витрати», повідомляє офіційний сайт Центру.
У розмові з президентом і генеральним директором CEPA Аліною Поляковою МакКоннелл назвав підтримку України США «легким викликом».
«Ми стоїмо тут проти Китаю, Росії, Північної Кореї та Ірану. Це з самого початку має підказати вам, що ви на правильному боці», – сказав МакКоннелл.
За його словами, якщо президент Росії Владімір Путін виграє у цій війні, то наступною жертвою агресії стане одна з країн НАТО. Тож він певен, що набагато розумніше просто зупинити це вторгнення, відштовхнути Путіна назад.
Наводячи аргументи на користь продовження допомоги, МакКоннелл наголосив, що війна не коштувала життя жодному військовослужбовцю США, а поставки зброї Україні дозволяють Сполученим Штатам модернізувати свою промислову базу за допомогою передових технологій, які знадобляться в умовах зростання конкуренції Росії та Китаю, і, до того ж, це створює робочі місця в США.
Однак у Конгресі деякі члени Республіканської партії виступають проти продовження підтримки США Україною, і останні опитування виявили деяке падіння підтримки, особливо серед виборців-республіканців.
МакКоннелл пояснив це впливом колишнього президента США Дональда Трампа і назвав це «поганою новиною».
Водночас, хороша новина, за його словами, полягає у тому, що керівництво Конгресу, лідери комітетів збройних сил, зовнішніх відносин і розвідки, бюджетних питань – у таборі підтримки українців.
Він припустив, що громадськість США, яка виступає проти того, щоб продовжувати підтримувати Україну, введена в оману щодо підтримки України.
«Я думаю, що американський народ певною мірою введений в оману. Я не думаю, що вони розуміють факти», — додав республіканець.
Сенатор-республіканець також розкритикував підхід адміністрації Байдена до військової допомоги Україні як «недостатньо агресивний» і закликав до більш своєчасної підтримки.
Президент США Джо Байден під час зустрічі в Білому домі 21 вересня повідомив свого українського колегу Володимира Зеленського, що Сполучені Штати нададуть Україні невелику кількість тактичних ракетних комплексів великої дальності ATACMS.
Однак Макконнелл наголошує, що допомога надається запізно.
«Вони оголошують про передачу зброї, і ви читаєте дрібний шрифт, і дізнаєтеся, що вона буде через шість місяців чи рік», — пояснив він, додавши, що негативно оцінює те, як президент США впорався із військовою підтримкою Києва.
Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу?
Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної «У США є прихильники путіна. Що про них потрібно знати».