NYT: Республіканці в Конгресі хочуть зупинити допомогу Україні, яка йде на користь їхнім власним виборцям

Поділитися
NYT: Республіканці в Конгресі хочуть зупинити допомогу Україні, яка йде на користь їхнім власним виборцям © unsplash.com/reinf
Гроші, виділені на зброю для української армії, створюють нові робочі місця в США, але не всі в Конгресі хочуть це помічати.

На початку наступного року місто Мескіт, найбільш відоме як столиця родео в Техасі, може стати центром американських зусиль зі збільшення виробництва артилерійської зброї, життєво необхідної для оборони України. Новий гігантський завод, що з'являється поруч з автотранспортною розв'язкою неподалік від центру, обіцяє майже подвоїти нинішнє виробництво в США, поповнити запаси і підготувати більше боєприпасів для відбиття російського вторгнення.

Для міста, яке перебуває в розпалі економічного відродження, завод General Dynamics Ordnance and Tactical Systems - це велике благо. Очікується, що він забезпечить роботою щонайменше 125 людей, створить бізнес-можливості для місцевих постачальників, роздрібної торгівлі і ресторанів. Міська влада також сподівається, що новий завод потенційно допоможе перетворити цей район на промисловий осередок з високооплачуваними робочими місцями.

«Ніщо з цього, схоже, не переконало конгресмена-республіканця Ланса Гудена, в окрузі якого буде розташований новий завод, підтримати продовження американської допомоги Києву. Влітку він приєднався до десятків своїх колег по Палаті представників із Республіканської партії, які закликали припинити американську підтримку України, проголосувавши за те, щоб вилучити з оборонного бюджету на наступний рік 300 мільйонів доларів на безпекову допомогу виснаженій війною країні і заборонити Конгресу затверджувати будь-які подальші кошти на конфлікт», - пише New York Times.

Позиція Гудена і багатьох інших членів його партії поставила під загрозу запит президента Джо Байдена на додаткове фінансування української оборони в розмірі 24 мільярдів доларів. Розгляд законопроєкту про виділення додаткових коштів, який проштовхують конгресмени від обох партій, може провалитися. New York Times пише, що це добре ілюструє, як мислення в дусі «Америка понад усе», поширене Дональдом Трампом, змушує республіканців відмовлятися від підтримки американської допомоги Україні, хоч вона напряму йде на користь їхнім власним виборцям. І це одна з головних причин суперечок навколо американських видатків, які будуть розглядатися цієї осені.

Опоненти програм допомоги Україні стверджують, що США повинні відволіктися від війни, яка йде десь далеко, і натомість скерувати увагу і гроші уряду на вирішення проблем вдома.

«Спікер Палати представників Кевін Маккарті, який заявив, що підтримує продовження фінансування України, тепер, схоже, схиляється до правого опору. Він розглядає можливість скасувати допомогу Києву і натомість проштовхнути пакет підтримки штатІв у розмірі 16 мільярдів доларів, які повинні піти на ліквідацію наслідків стихійних лих, а також виділити більше грошей на захист кордонів», - пише видання.

Ситуація занепокоїла деяких місцевих бізнес-лідерів у Мескіті, які, намагаючись не критикувати жодного політика поіменно, кажуть, що позиція деяких законодавців - це  ляпас для їхніх виборців.

«Я б хотів, щоб вони говорили: «Гей, це створить робочі місця у виробництві в США, це створить робочі місця в передових галузях виробництва в США»», - сказав Александр Хелгар, президент Торгової палати Мескіту.

За його словами, конгресмени, які виступають проти продовження допомоги Києву, фактично «голосують проти своїх виборців».

«Ви буквально говорите «ні» людям, яких представляєте», - сказав Хелгар.

New York Times пише, що величезні потреби України в озброєнні і боєприпасах призвели до розквіту оборонного виробництва в США, адже чиновники намагаються поповнити запаси і створити резерви, які б могли забезпечити Україну і підготувати Вашингтон до реагування на подібні конфлікти в майбутньому.

Після вторгнення Росії Конгрес схвалив виділення близько 43 мільярдів доларів на допомогу Україні в сфері безпеки, а також інші інвестиції в оборонно-промислову базу. Ці гроші вдихнули життя в заводи по всій території США, зокрема в лінії з виробництва танків Abrams в Лімі, штат Огайо, заводи з виробництва ракет Javelin в Окалі, штат Флорида, і Трої, штат Алабама, а також в завод з виробництва двигунів для керованих реактивних систем залпового вогню в «Ракетному центр»і, штат Вірджинія. Конгресмени, які представляють ці округи, привітали несподівані вливання, але все одно проголосували за скорочення фінансування допомоги Україні.

«Ми пишаємося тим, що вони зроблені в четвертому окрузі Огайо», - сказав про танки Abrams член Палати представників республіканець Джим Джордан, до округу якого входить танковий завод в Лімі.

«Але наші виборці дуже стурбовані тим, що гроші платників податків використовуються для фінансування війни в Україні, особливо в той час, коли американці борються зі зростаючою інфляцією вдома. А такі місця, як Східна Палестина і Мауї, як і раніше, ігноруються адміністрацією Байдена», - додав він.

New York Times пише, що така позиція суперечить десятиліттям двопартійної підтримки військово-промислового комплексу. Ніде цей розрив не здається більш очевидним, ніж у Мескіті. Місто не мало жодної підтримки в оборонній промисловості до того, як війна в Україні створила стрімкий попит на 155-міліметрові снаряди для гаубиць. Уряд США планує збільшити виробництво 155-міліметрових снарядів до 90 тисяч на місяць, хоча до вторгнення Росії в сусідню країну цей показник не перевищував 15 тисяч. Очікується, що завод у Мескіті забезпечить близько 20 таких таких снарядів, коли він запрацює на початку 2024 року.

Місто інвестувало понад 1 мільйон доларів у землю та водогін, щоб привабити завод General Dynamics, а місцева енергетична компанія побудувала нову підстанцію для задоволення його потреб в електроенергії. Все це було частиною зусиль, спрямованих на залучення висококваліфікованих виробничих галузей з достойними зарплатами, які б заохочували мешканців міста працювати і витрачати гроші в Мескіті.

«Малий бізнес отримує вигоду, коли ці великі компанії приходять у громаду», - каже Кім Баттрам, директор з економічного розвитку міста Мескіт.

Вона додала, що передові виробничі компанії, такі як General Dynamics, також «пропонують нашим громадянам, нашим студентам, нашим батькам, можливості підвищити кваліфікацію і покращити свої кар'єрні можливості недалеко від дому». З цією метою місто зробило ставку на просування програм професійного навчання через державні середні школи та місцевий громадський коледж, щоб довести подібним компаніям, що в місті є готова робоча сила, яка чекає, щоб її використали. Але багато що залежить від того, що відбувається у Вашингтоні.

Армія США вже оголосила, що планує витратити майже 1 мільярд доларів на 155-міліметрові артилерійські снаряди протягом наступних 5 років. Але хоча армійські контракти на постачання боєприпасів передбачають багаторічні зобов'язання, вони не передбачають стабільні замовлення. І їх довгостроковість залежить від подальшої готовності Конгресу фінансувати виробництво навіть після того, як будуть досягнуті нові квоти на запаси.

«Все це залежить від асигнувань, і немає жодної впевненості, що такий рівень асигнувань збережеться протягом усього часу, необхідного для створення запасів», - сказав експерт RAND з ланцюгів забезпечення в сфері національної оборони Бредлі Мартін.

Оскільки Конгрес наближається до розгляду продовження фінансування України, деякі республіканці, які виступають за збереження допомоги США, почали вказувати на такі міста, як Мескіт, щоб підкріпити свою позицію аргументами.

«Гроші, про які ми говоримо, йдуть не в Україну, вони йдуть на оборонні підприємства по всій Америці і підтримують десятки тисяч американських робочих місць», - заявив минулого тижня сенатор Мітч Макконнелл, лідер меншості в Сенаті.

«Американська промисловість і робітники стали сильнішими завдяки цьому, наші бійці на війні стали сильнішими завдяки цьому, і наша нація стала сильнішою завдяки цьому», - наголосив він.

Міська влада Мескіта, яка намагається обходити політику стороною, коли обговорює проекти економічного розвитку, делікатніше пояснює раптовий зв'язок між припливом грошей в місто і допомогою для України.

«Ми не хочемо сказати, що наживаємося на такому конфлікті, ми не відчуваємо жодних наслідків війни. Але в той же час, це глобальний масштаб економіки, і це породжує потребу», - каже міський голова Кліфф Кехелі.

«Зрештою, хтось повинен виконувати цю роботу. Це можемо бути і ми», - додала Баттрам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі